Po Praze jezdí tramvaj, která je oblečena do reklamy na Apoštolskou církev. Ta přináší fóry i budí kontroverzi.
Když jsme na náš facebook přidávali fotku tramvaje s Ježíšem, byla to zábava. Potkáte tady revizora? Ptali jsme se. Mnozí diskutující přišli se svými komentáři typu: „Kontrola jízdenek.“ „Nemám, čekám tady na zázrak.“ nebo Zastávka ,,na znamení,, dostává úplně jinej nádech.
Reklama Apoštolské církve je na iniciativu Národní probuzení. O Apoštolské církvi píše Wikipedie. Podle ní v roce 2018 duchovní Apoštolské církve oddal rozvedeného rockového zpěváka Tomáše Ortela, který v minulosti hrál v neonacistické kapele Conflict 88. Média upozornila nejen na z biblického pohledu eticky sporný aspekt svatby rozvedených osob, kterou Ortel chápe jako církevní, ale i na skutečnost, že k tomu došlo v den narozenin Adolfa Hitlera na zámku Zbiroh, kde za 2. světové války sídlilo velitelství SS.
Kritiku Apoštolské církve míří od některých osobností české kultury, jako je spisovatelka Lenka Procházková, zpěvák Janek Ledecký nebo politiků, jako je Miroslav Macek. Spočívá v tom, že si tato církev nárokuje miliardu korun z církevních restitucí přesto, že byla registrována až po roce 1989 a hlásí se k ní cca 5 000 lidí.
Problém reklam na vozech a prostoru MHD si všímá čím dál tím více lidí. Reklamu má na starost firma, která vyhrála na jejich provoz u Dopravních podniků výběrové řízení. Při nejmenším podivné ale je, že tato společnost je napojena na mateřskou firmu a ta už problematická je. Podle iniciativy Přidej se a strhni to právě reklamy této společnosti jsou často ilegální. Podívejte se na příspěvky iniciativy Přidej se a strhni to, která černé reklamní plochy, v Česku jsou jich tisíce, dlouhodobě mapuje.
Je pak velkou otázkou, proč Dopravní podnik, potažmo Praha, nechala vyhrát firmu, která pravidla a zákony skrz své další firmy, porušuje. Proč nemá kontrolu nad tím, jaké reklamy na vozech městské hromadné dopravy vlastně jsou. Budeme se na toto ptát!
-jah-