reklama top
prahazijehudbou 728x90

Vyrazte přívozem na Císařskou louku. Krásný místo! Zvlášť, když to představení rozehraje počasí. Světlo od zapadajícího slunce se pěkně odráží do Vyšehradu a Podolí a spolu s mraky to má fakt koule.

Na Císařském ostrově je pohoda nedaleko centra. Uvidíte tady ikonický železniční most, o kterém se hodně mluví v souvislosti s jeho zbouráním (Zachraňme Železniční most). Podívat se tu můžete na lodě, tady parkují i dobrodružní cestovatelé z celý Evropy (dokonce jsme tu viděli pár Čechů). Zahrát si tu můžete beachvolejbal, naučit se golfu, posedět s kámoši v některé z restaurací nebo si dát pivko od Ferdy (tak říkáme našemu oblíbenému Pivovar Ferdinand), mrknout se na krásnou stavbu místních veslařů. U vstupu na ostrov je hezký nýtovaný most a můžete jen nakouknout do míst, kde lidi žijí na svých hausbótech a lodích.

To už jsme na Zlíchově, kde roste Dvorecký most, kterej propojí Smíchov s Podolím. Ostatně stavbu můžete hezky pozorovat i ze břehů právě z tohoto ostrova. Most už má první pilíře.

Tady na Zlíchově vzniká nová čtvrť, začal s ní developer Trigema Real Estate. Ten s myšlenkou #DeveloperOfDifferent tu staví Lihovar Zlíchov.

Díky galerii výtvarníka Davida Černého, která je v památkově chráněné varně tamního lihovaru a taky plánované obří food zóně a komínu, kterej se stane novou vyhlídkovou atrakcí, bude tohle místo novým kulturně-společenským centrem v Praze.

Lidi, kteří tu budou žít se mají na co těšit. Kousek je unikátní zlíchovský kostelík, Prokopské údolí, Dívčí hrady se super výhledem na město a koňmi Převalskými. Dole na Zlíchově je taky multižánrový prostor MeetFactory nebo skvělá Výtopna Zlíchov, kde parta nadšenců opravuje a vystavuje starý vlaky.

Tohle místo čeká fajn budoucnost!

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90