reklama top
prahazijehudbou 728x90

Policie si nechala postavit nový objekt, kde má zaparkované své speciální plavidla. Plovoucí garáže se nacházejí u Veslařského ostrova v Podolí. Nedaleko budoucího Dvoreckého mostu.

Na Vltavě bude bezpečněji. Policie ČR zmodernizovala plovoucí garáže. Významně tím bude zlepšena akceschopnost Policie ČR na Vltavě i celého Integrovaného záchranného systému. Nové plovoucí garáže na Veslařském ostrově v Praze umožňují bezpečné stání pro pět lodí a přístup k nim za každého počasí.

Nové garáže nedaleko budoucího Dvoreckého mostu, který propojí Smíchov s Podolím. FOTO: Praha.eu

„Ministerstvo dopravy dlouhodobě podporuje rozvoj vodní dopravy. Nestačí jen stavět vodní cesty a přístaviště, ale je potřeba zajistit i zázemí pro bezpečnost na vodě. Význam činnosti policie na českých vodních cestách dále narůstá spolu se zvyšujícím se počtem malých rekreačních plavidel,“ prohlásil Václav Bernard, náměstek ministra dopravy.

„Pražské poříční oddělení zajišťuje širokou a zároveň vysoce specifickou škálu činností souvisejících s bezpečností na vodních plochách, k čemuž potřebuje kvalitní zázemí pro personál a také pro používanou techniku. Těší mě, že se za výrazného přispění Státního fondu dopravní infrastruktury podařilo vybudovat tolik potřebné plovoucí garáže,“ poděkoval policejní prezident genpor. Martin Vondrášek.

Stání tvoří dvě kryté garáže pro služební plavidla zajišťující dozorovou činnost a zásahy policie na řece. Jedno ze stání disponuje zdvihacím zařízením umožňujícím vyzdvihnout loď o hmotnosti až 10 tun do výše metr nad hladinu pro pravidelnou kontrolu a údržbu. Molo se také může pohybovat s hladinou Vltavy, garáže tak neohrozí ani největší povodně, jaké Praha zažila v roce 2002.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90