reklama top
prahazijehudbou 728x90

Ven s psíkem jen s pytlíkem. Tak zní výzva starosty Prahy 3 Michala Vronského, aby pejskaři nezapomínali při vycházkách na pytlíky. Vronský tak navázal na předchozí kampaň Žižkov není šiškov. My jsme se pokusili oslovit starosty dalších městských částí s dalším nápadem, aby pejskaři se sebou brali i lahve s vodou a octem. Iniciativa vznikla v únoru 2022.

Takže psích „bobika“ bude v ulicích Prahy 3 o něco míň. Alespoň to očekává radnice Prahy 3, která spustila novou kampaň. My si dalších cedulí všímáme i v jiných částech Prahy. Třeba ve Vršovicích v ulici Ukrajinská nebo v ulici K hájům ve Stodůlkách (v galerii). Mimochodem na kampani Prahy 3 „Ven s psíkem jen s pytlíkem“ jsou použity smyvatelné barvy.

„Mám rád psy a ve městě tu žijí s námi. Zároveň mi ale hrozně vadí psí bobky v ulicích. Celé je to o pár nezodpovědných majitelích psů, kteří bobky zatím stále nesbírají. Nejdůležitější je být připraven a mít v kapse pytlík. Pak žádná výmluva neplatí. S vlastnictvím psího miláčka se prostě pojí i tahle povinnost a my musíme po svých psech uklízet. Pro zajímavost radnice vydává na nákup sáčků a výsyp košů 2,4 milionu korun ročně. V těchto dnech můžete v ulicích vidět i smyvatelné nástřiky: „Ven se psíkem? Jen s pytlíkem!“ Jde prostě o tenhle základní návyk,“ píše starosta Prahy 3 Vronský na svém facebooku.

Starosta Vronský v diskuzi pod svým příspěvkem vyslyšel naší výzvu, aby pejskařům doporučil i lahev s vodou (a třeba i octem). Po pejsích, kteří si označí roh, by se lahev měla použít. „Zatím jsem o tom neslyšel, ale vyzkouším, jak to funguje. Některá místa tím velmi trpí,“ odpověděl nám starosta.

Stejně tak jsme v diskuzi o pytlících na FB stránce starosty Prahy 3 vyzvali prostřednictvím našeho článku Nápad ze Španělska. Budou pejskaři nosit lahev s octem i u nás? také další starosty – Jaroslava Pašmika z Prahy 5, Terezii Radoměřskou z Prahy 1 a Jana Čižinského z Prahy 7. Tak uvidíme! Budeme tuhle iniciativu sledovat!

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90