reklama top
prahazijehudbou 728x90

Dlouhodobě sledujeme iniciativu Zachraňme Železniční most. Co se tam kolem památkově chráněného ikonického mostu vlastně děje?


Citujeme tuto iniciativu:
Správa železnic přímo do historického pilíře mostu – nedílné součásti zákonem chráněné kulturní památky – navrtala 18 šroubů na uchycení reklamy!


Zaměstnanci této instituce tak znovu projevili naprostou nekompetenci a aroganci vůči kulturní památce v zóně UNESCO a v neposlední řadě tím porušili zákon. Opravdu žasneme, co vše je v 21. století v zemi, která chce patřit kulturně k západu, možné.


Tak jsme to zdokumentovali, poslali na pražské památkáře a čekáme, že minimálně pokuta Správu železnic nemine. A ptáme se, kdy konečně začnou za dlouhodobou devastaci této dopravní stavby a kulturní památky a další přešlapy ve Správě železnic padat hlavy, pane ministře Martin Kupka?

Iniciativa zároveň vyzývá k řešení problému Ministerstvo kultury České republiky, Národní památkový ústav, UNESCO International Council on Monuments and Sites (ICOMOS), Jiřího Pospíšila, Zdeňka Hřiba – náměstek pro dopravu nebo Petra Hlaváčka – náměstek pro rozvoj a ministra kultury Martina Baxu a Ministerstvo dopravy.

Mostu se nesprávně říká Vyšehradský nebo Výtoňský. Iniciativa spustila petici na jeho záchranu.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90