reklama top
prahazijehudbou 728x90

Ano, ano, na Staromáku a v některých čtvrtích se můžete pokochat krásnými vánočními stromy. Zato na Václaváku stojí “pěkné koště“. Právem patří do naší rubriky Bizár.

Náš kamarád fotograf Tomáš Kratochvíl se pokusil koště z Václaváku alespoň trochu vylepšit. A povedlo se mu to. Jestli ho chcete vidět v celé své kráse, na nejznámějším náměstí v Česku, se zastavte. A nezapomeňte, žádné popíjení! Tak nás napadá, že Praha má své vlastní “Spelacchio”.

 

Spelacchio – jedle, která v Římě uvadla, se stala posměškem na sociálních sítích
Spelacchio byla 21 metrů vysoká jedle, kterou hlavní italské město před Koloseum postavilo koncem roku 2017. Městskou kasu tehdy stála kolem 50 000 eur. Za pár dní ale začala schnout. Ihned se stala terčem posměchu lidí na sociálních sítích, představitelé města schytávali kritiku také od médií. The Guardian nebo Russia Today chudáka jedli přejmenovali na „toaletní kartáč“. Italové svůj vánoční strom přejmenovali na „Spezzacchio“, což je hanlivý italský výraz „spezzare“. Znamená slovo „zlomený“.

Dodavatel společnosti Spelacchio, který pochází z Val di Fiemme, celou Itálii ujistil, že byl při příjezdu do Říma ve výborném stavu. Strom nakonec v Římě vydržel do začátku ledna 2018. Tehdejší starostka Říma Virginia Raggi se rozhodla dát dřevu z jedle nové využití. Byla vyrobena chatka Baby Little Home , která dnes slouží na jednom z dětských hřišť kojícím matkám. Odřezky byly použity k výrobě suvenýrů.

FOTO: Tomáš Kratochvíl a twitter Romeing

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90