reklama top
prahazijehudbou 728x90

Nabízejí fotku se zvířaty v centru Prahy, za jednu fotku si účtují 500 Kč, na zvířata neberou žádné ohledy. Řeč o takzvaných „sovařích“.

Ilegální byznys, z něhož se nám dělá šoufl. Ve městě se dál pohybuje partička mladých lidí, kteří si vydělávají ilegálním byznysem. Nabízejí turistům vyfocení se sovou pálenou. Ta je v Česku zákonem chráněná. Tenhle příběh je špatný od začátku do konce. Nejenže se jedná o týrání chráněného živočicha, který je v přirozeném prostředí aktivní v noci, tak tihle „pseudopodnikatelé“, kteří patří spíše někam na Východ, tvrdí, že turisty k fotkám nepřemlouvají. Opak je pravdou, tak jak je zachytil náš kámoš Janek Rubeš. Přemlouvají, 200 korun nestačí. A nezaplatíš? Fotku smažeš, chceme to vidět.

Přidáváme další bizár tohoto případu. Dívka, kterou městská policie v červnu chytila, se pokusila se strážníky prát a chtěla jim i se svou utéct. Ostatně útěk, to je tak jediné, na co se tihle lidé při zásahu policie zmůžou.

A kolik si vydělají? Podle Janka za 8 minut stihnou odbavit turisty, kteří jim nechají 3 400 korun. Za pouhých 8 minut. Server prahazdarma.cz, který se tomuto tématu také dlouhodobě věnuje, před rokem přímo na Karlově mostě viděl, že jedna fotka hada turistku stála 500 korun, pořízení takové fotky trvalo přibližně pět minut.

Tématu krotitelé zvířat se server prahazdarma.cz na svém facebooku věnuje dlouhodobě. Třeba na Staromáku se v době před covidem i v pauzách, kdy se turisté vraceli do města, občas na zemi potulovaly holubice. Zmatené, obarvené a s ustřiženými křídly. Psali jsme v článku Holubice, která nemůže létat. Vypustila ji svatba nebo krotitelé zvířat?

Je třeba říci, že městská policie si na takové lumpy dává mnohem většího bacha. Narozdíl od balonkářů, kteří svůj kšeft se svítícími balonky zakrývají charitou, tudíž jsou na místě nepostihnutelní a jednou za rok předávají živnostenskému úřadu vyúčtování. Do něj samosebou mohou uvést cokoli. Jakýkoli počet, jakoukoli částku.

Náš server pojímá podezření, že mladík-sovař je s balonkáři ve spojení. Stejný mladík totiž před časem zaučoval brigádníka na prodej balonků u Anděla. O balonkářích jsme psali také v článku „Šmé atrakce“ se vrací do centra. Ke krotitelům zvířat a deštníkářům se přidávají balonkáři.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90