reklama top
prahazijehudbou 728x90

Nešvar se vrací do pražských ulic. Zakázaní „krotitelé“ zvířat zase operují, stejně jako balonkáři, kteří svůj kšeft schovávají za charitu. Ale o nich někdy příště. Strážníci chytli mladou cizinku, která si „krocením“ vydělávala. Používala k tomu chráněnou sovu pálenou.

Strážníci popsali celý případ tak, že se cizinka vzpouzela, museli použít donucovací prostředky. Cizinka nabízela turistům sovu pálenou, aby si jí půjčili a vyfotili se s ní. Za to od nich požadovala úplatu.

Ženy si na Staroměstském náměstí v sobotu odpoledne všimla hlídka strážníků. Sova pálená coby chráněný silně ohrožený tvor, navíc noční živočich, byla v ruchu města neustále vyndávána a zandávána do tašky a nucena k výkonům, které překračovaly její sílu s ohledem na fyzický stav a biologické schopnosti.

Dvacetiletá žena navíc nebyla schopná žádným důvěryhodným způsobem doložit vlastnictví zvířete, stejně jako doklady potřebné k vystoupení se zvířetem. S ohledem na souběh několika protiprávních jednání, včetně podezření na týrání zvířete, hlídka rozhodla o odebrání sovy. Žena opakovaně ignorovala výzvy strážníků ke spolupráci, navíc se začala aktivně bránit, proto hlídka použila donucovací prostředky. Sova byla předána do dočasné péče záchranné stanici. O jejím dalším osudu bude nyní rozhodovat Česká inspekce životního prostředí. Protiprávním jednáním ženy se budou zabývat správní orgány.

Tématu krotitelé zvířat se server prahazdarma.cz na svém facebooku věnuje dlouhodobě. Třeba na Staromáku se v době před covidem i v pauzách, kdy se turisté vraceli do města, občas na zemi potulovaly holubice. Zmatené, obarvené a s ustřiženými křídly. Před rokem redakce serveru prahazdarma.cz pozorovala na Karlově mostě krotitele hada. Za fotku krajty kolem ramen s Pražským hradem v pozadí si bral 400-500 korun. Jeden takovej kšeft trval přibližně pět minut.

Dneska dopoledne Janek Rubeš sdílel video, jak o víkendu večer pronásledovali „sovaři“ turisty na Karlově mostě. Ke konci videa uvidíte, jak turistům zastupují cestu. Je to neuvěřitelné chování s ohledem na to, že tenhle byznys je nelegální.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90