reklama top

Na FB @Praha 3 Žižkov – Mí(ě)sto, kde žijeme se v debatách hodně řešilo téma psích h…n nebo koloběžek. To už ale lidi na Žižkově moc nezajímá. V těchto dnech tu jede jiné velké téma. Na vozovkách ulic Loudova a Viklefova se objevily tajemné obdélníky. A místní se ptají – co to je? Budou tady mizet lidi? Jedná se o Bermudsko-žižkovský obdélník? Nebo to snad do dopravního provozu vstoupí Vontové?

Na facebookové komunitní skupině Žižkováků se čile debatuje, co má znamenat ten rámeček, který se objevil v několika tamních ulicích. Padá hned několik nápadů, spekulací a nepodložených zpráv. Lidé si často z rámečků na vozovkách dělají legaci.

Z diskuze na facebooku. Jaký nápad by se vám líbil nejvíce?
Můžete nám napsat na facebook.com/prahazdarma, kde jsme o případu psali tady.

  • Jedná se o zaměření umělecké partičky, která tam chce nakreslit ježka v kleci. Partička rychle přiloží šablony a domalují zbytek. Udělat celý obrazec by pak šlo v 3-4 lidech vytvořit za méně než 5 minut.
  • Parking pro neschopné zaparkovat.
  • Tam se budou lidi opalovat. Takže je to místo na deku.
  • Umřelo tam auto.
  • Umřel tam iphone žižkovskýho hipstera.
  • Místo vyhrazené pro bruslaře.
  • Je to protipožární značka! V případě požáru v některém z okolních bytů budou požárníci vědět, kam dá plachtu a řídit seskoky nájemníků v co nejkratším čase.
  • V letních měsících to bude místo pro velkoobjemovou vanu. Rezervace platí vždy v odpoledních hodinách, od 14.07 do 15.38 každé druhé úterý sudého týdne a v ranních hodinách od 4.58 do 5.21 každou lichou neděli v přestupném roce. Výjimka platí pro 29. února, kdy se vana bude přistavovat pro otužilce, a to pouze za deště.

 

Ve skutečnosti to po dokončení této vodorovné dopravní značky bude značení, které bude řidiče upozorňovat na skutečnost, že jsou v zóně „Tempo 30“, tj. v zóně s omezením nejvyšší dovolené rychlosti. Tato vodorovná dopravní značka (vyznačená na vozovce) bude mít informativní charakter, protože zóna „Tempo 30“ bude označena na svislých dopravních značkách na vjezdech do vymezené zóny. Tyto vodorovné značky budou na všech vjezdech do této zóny. Pokud je to pravda, pak se Žižkovští ptají, proč se nejdříve maluje obdélníkový rám a poté se bude doplňovat vnitřní část.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY (ze Žižkova a okolí)
Na Žižkov se v létě vrátí český superhrdina Pérák, který podle legend bojoval proti nacistům
Žižkov je ještě více světovej. Bylo tam objeveno termální vřídlo! Vzniknou tam Koněvovy Vary
Je to pět let od pokusu odtržení Karlína od Prahy 8. Byl by to první takový převrat v historii Prahy

reklama bottom