reklama top
prahazijehudbou 728x90

Tak to se hodně povedlo! Magistrát se dohaduje s městskou částí Praha 1 kvůli klikaté čáře v Týnské uličce. Radní pro dopravu Prahy 1 Vojtěch Ryvola nechal schválit „týnského krokodýla“, jak novému značení v Praze začali lidé říkat. A to kvůli bezpečnosti chodců. Týnská ulička, která je v oblasti zapsané na seznam UNESCO, příliš úzká.

Před pár dny se v Týnské uličce, pár kroků od Týnského chrámu, v místech, která jsou zapsaná na seznamu UNESCO, Praha 1 nechala namalovat klikyháky na historickou dlažbu. Toto dopravní značení má řidiče upozorňovat na možné nebezpečí a instaluje se především na dopravně frekventovaných silnicích. Na sociálních sítích se hned chytlo pojmenování nové dopravní úpravy – „týnský krokodýl“.

Po kritice značení nechal magistrát smazat, respektive se tím pochlubil náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib. Jenže to ještě nevěděl, že radní pro dopravu Prahy 1 Vojtěch Ryvola chce krokodýlí klikyháky vrátit. Smazat je museli jen kvůli tomu, že je únor a počasí nesvědčí barvě, která se od dlažby oloupla. Čáry tu tedy vydržely jen pár hodin. Takže to máme další zářez mezi nápady v centru Kocourkova. Kocourek smázl týnského krokodýla. Zatím.

Podle místních se jedná po gotickém kruháči (psali jsme třeba v článku Nehoda na „gotickém kruháči“ opět rozvířila debaty o instalaci některého ze staropražských symbolů) jedná o další pražský div světa.

Co místní na „týnského krokodýla“? Vybíráme z diskuze FB stránky Praha číslo 1
Adam Bílek: Na dohled Týnskému chrámu v Týnské uličce. Zřejmě tam příště budou dálniční svodidla, aby náhodou auta nevybočili!
Daniel Hauser: Ještě tam chybí balisety!
Tomáš Holý: To se spíš někdo na STK vožral ne
Martin Šnobr: kruháč pod prašnou bránou nestačil?
proč si úředníci hrajou na to, že historické uličky jsou nějaká automobilová tepna?
Tomáš Vích: Tam (dopravní komise – pozn. aut.) musí někde sedět nějaký zneuznaný konceptuální umělec, u Prašné brány to volské oko a tady u Staroměstského náměstí tlama aligátora. To místo je úzké, ale co tu žiji, tak tam k žádné nehodě nedošlo. Zato na druhém konci Týnské uličky neustále montují lampu, která zasahuje do jízdního pruhu, že prý ji nemohou dát o půl metru výše bez souhlasu majitele hotelu na kterém je přimontována. Tak ji tam vždy po týdnu první větší auto urazí a je tam zas v noci tma.
Mike Dogcatcher: To je pro pěší, poživší alkohol (držte se bílé čáry).
Filip Lachmann: Největší šílenost je, že je sem normálně vjezd. Lidi ze zahraničí si musí klepat na čelo. Místo, aby se do lokality dalo vjet jedině na povolení přes kameru, vytváříme si tu staroměstskou parodii na GP Monaco.
František Kunický: Řekl bych, že 90 procent lidí neví co ta klikatá čára znamená. Takže je tam zbytečně.

#pražskejbizárek #týnskejkrokodýl #krokodýlvcentruPrahy

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90