reklama top
prahazijehudbou 728x90

Obyvatelé Prahy 1 se zlobí. V horní části Nerudovy ulice došlo k rozšíření parkovacích míst. Po jedné její straně se už neparkuje podélně. „A to jsem si myslel, že gotickej kruháč nic nepřekoná,“ komentuje lakonicky jeden z uživatelů FB skupiny Praha číslo 1 Ondřej Kraus.

Sklopením obrubníku chodníku, který vede k Pražskému hradu, učinila Praha 1 radost řidičům. Po kontroverzním „gotickém kruháči“ u Prašné brány opět radnice první městské části potvrdila, že je potřeba udělat více místa autům. Místo toho, aby se Praha 1 pokoušela vjezd řidičům spíše omezit dělá podle kritiků přesný opak. A jde tak zcela jinou cestou než ostatní evropská města. Ta se totiž snaží centra města co nejvíce zklidňovat a dopravě uzavírat. V Praze je to obráceně.

„Obruba je v původní poloze, mozaika tam, kde má být, památkáři budou formálně spokojeni, auta neřešej,“ píše v diskuzi FB skupiny Praha číslo 1 Vratislav Filler.

„Příliš široké chodníky jde zúžit na 80 cm, čímž se zvýší parkovací možnosti. Proč by chodci nemohli chodit ve štrůdlu za sebou?“ poznamenává Kaku Navara.

Spekuluje se o tom, že se jedná o zlepšení parkování u jednoho z hotelů v Nerudovce. Případ z místa, které je na seznamu UNESCO, budeme dál sledovat.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90