reklama top

Praha 1 realizovala další ze svých počinů, které ostře kritizují nejen obyvatelé této městské části, ale přidávají se další Pražané. Před chvílí byl přímo u památkově chráněné Prašné brány a Obecním domem otevřený nový kruhový objezd.

Gotický kruháč před Prašnou branou. Přijeďte všichni! Tak reagují lidé na FB stránce Praha číslo 1. Kritizují, že se kvůli kruháči zvýší průjezd aut pod pod Prašnou branou, místo toho, aby toto prostranství zůstalo součástí pěší zóny Na Příkopy.

Nejzbytečnější pitomost ever, píše například o nové křižovatce Filip Lachmann. Podle kritiků křižovatka aktuálně není moc přehledná, auta a kola ze čtyř směrů, spousty chodců. Kruháč chodcům moc v přehlednosti nepomůže. Podle nich sem patří pěší zóna.

Právě průjezd pod bránou lidé považují za „světovou ostudu“. Od diskutujících také padl návrh, jestli by uprostřed kruháče nemohla být vztyčena nějaká socha. Například ruličkáře, který nedaleko odsud okrádal turisty běloruskými rubly. Mimochodem tento ruličkář byl z Česka vyhoštěn na několik let. Přesto další jeho kolegové na ulicích, třeba v Celetné, dál operují. Toto téma dlouhodobě sleduje Janek Rubeš s Honzou Mikulkou. Jejich video o ruličkářích najdete níže.

Z reakcí přispěchal náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr, kterému je přisuzováno jakékoli problémy v dopravě. „Jen doplním, že projekt i realizace je čistě v gesci vedení Prahy 1. Nikoli magistrátu nebo TSK. Za nás k tomu s IPR máme negativní stanovisko vzhledem k významnosti prostranství před Prašnou branou a Obecním domem. Toto řešení se spíš hodí někam k Lidlu,“ napsal Scheinherr.

A co na výtky vedení Prahy 1? Mlčí.

Podobný rozruch, byť v o dost menším měřítku, vyvolal podobný kruháč na Jugmannově náměstí. Ten způsobil komplikace v parkování.

-mag-

reklama bottom