reklama top
prahazijehudbou 728x90

Stanice metra Jiřího z Poděbrad pokračuje. Společně s pracemi na metru D se jedná o další pozoruhodné hornické dílo přímo na území města.

Dělníci hlásí hotovo. Tunel pro výtah je z povrchu ke stanici metra Jiřího z Poděbrad proražen! Ke stanici vznikla přes 30 metrů hluboká šachta, která byla hloubená přímo z povrchu. Všechny osoby a stroje tak musely být dolů spuštěny jeřábem. Důvodem bylo, aby během první fáze prací mohla zůstat stanice metra stále v provozu.

A k čemu vlastně bude nová šachta sloužit? Pro bezbariérové vstupy do stanice. Jiřík bude 47. bezbariérovou stanicí metra z celkem 61.
Do samotné stanice metra se podařilo stavařům prorazit ze šachty po 16 měsících náročné ražby. To už je hotovo. Teď zbývá přibližně už jen 1,5 měsíce k dokončení tunelářských prací.

Poté se budou dělat finální práce jako izolace (takže už žádné kapání vody do kyblíků ve stylu #kýblhokej jako to známe v metru u Anděla nebo na Smícháči) obezdívky, ostění, doplní se úspornější integrované osvětlení, ventilace, výtahy a nové nerezové eskalátory.
Stanice Jiřího z Poděbrad bude otevřena letos, výtahy v polovině příštího roku.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90