reklama top
prahazijehudbou 728x90

Řidičům v Nových Butovicích slouží nový parkovací dům. Je v režimu P+R a vejde se do něj až 380 aut. Pro rezidenty je tady vyčleněno 180 míst, zaparkují v podzemních podlažích, zbytek je určen pro mimopražské. Zaparkují tady i majitelé elektroautomobilů, jsou tu i čtyři nabíječky.

Parkovací dům je kousek od metra B Nové Butovice. Vyřeší tak velký problém. Sídliště totiž nebyla na nápor dalších aut připravena. Praha plánuje další kousky. Další vznikne na Dědině u Depa Hostivař nebo na Opatově. Hodně se mluví také o parkovacím domě na Terminálu Smíchov u nádraží, které už od podzimu začne procházet rekonstrukcí. Tam je v plánu 1 000 míst a velkokapacitní parkoviště, které vznikne v rámci PPP projektu, je také v plánu u metra Zličín (1400 míst).

Nový parkovací dům u stanice metra Nové Butovice stavěla developerská společnost TRIGEMA REAL ESTATE.

S rekonstrukcí smíchovského nádraží a také výstavby nové čtvrti Smíchov City se mluví o zesílení dopravy v Radlické ulici, která nyní slouží jako tranzit směrem na západ od města. Praha 5 připravuje zklidnění této ulice. „Snahou Městské části Praha 5 je vytvoření kvalitního veřejného prostranství v podobě městské třídy s obchody v parteru budov odpovídajícímu konceptu města krátkých vzdáleností. Městské třída musí mít pevnou stavební čáru. Přerod silnice v městskou třídu spočívá v umístění městské infrastruktury pro všechny módy městské mobility. Diskuze je nyní nad složením, umístěním a dimenzováním jednotlivých tras v pořadí důležitosti: MHD, pěší, cyklistické vazby. Prostor pro auta musí pamatovat na průjezd vozidel záchranného systému. Zatím ve studii je zde prodloužení tramvajové trati ze stanice metra Radlická na stanici metra Jinonice (a Dívčí hrady). Hudbou budoucnosti je propojení na autobusový terminál v Nových Butovicích,“ říká radní pro dopravu Prahy 5 Milan Kryl.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90