reklama top
prahazijehudbou 728x90

Chodec blbec. To je náš seriál, který se zabývá problematikou chodců v Praze. Další nesmysl končí. Rozhodl o tom soud.

Pro hubené dobrodruhy

Bizár z Kobylis

Tohle se jen tak nevidí. Praha 8 zavedla chodník se šířkou půl metru, protože se na chodník legálně auta nevešla. Psali jsme o tom na naší FB @prahazdarma.cz. „Toto opatření rušíme. Že je málo místa pro auta, není důvod, aby byly porušovány normy,“ uvedl soud. Ten se zabýval nesmyslem, který se objevil v Přádově ulici. Tématu se věnoval také server Zdopravy.cz a nebo také Deník.cz.

Do nedávna spíše neznámá Přádova ulice byla v zájmu médií od léta roku 2023. Městská část Praha 8 tam nechala namalovat čáry na chodníku. Ty poskytly větší prostor pro auta a ukrojily místo pro chodce. Navíc cesta vedla přes keře, takže si na své přišli dobrodruzi.

Kočárkem po ulici

Půl metru s keři

Chodci tak měli šířka chodníku jen 0,5 metru, což odporuje českým technickým normám a neumožňuje bezpečný průjezd kočárků ani míjení chodců kvůli parkování a vegetaci,“ přečetla z odůvodnění soudkyně.

„Opatření zasahuje do práva na život a zdraví chodců a nutnost parkování v docházkové vzdálenosti je nedostatečné odůvodnění,“ dodala soudkyně. Absurdita v Přádově na Praze 8 zrušena soudem. ČSN normy požadují prostor, v němž se vyhnou dvě osoby se zavazadly. Tedy šířku chodníku 1,5 metru. Tady měl do půl metru, a to ještě s keři. Lidé tak neměli jinou možnost, než jít po ulici. Pravdou ovšem je, a to někteří z místních tvrdí také, že auta na chodníku parkovala vždy. A lidé téměř klidnou ulicí chodili po vozovce. Nicméně není možné, aby radnice chodcům oficiálně umožnila prostor pro parking aut, přičemž chodcům oficiálně zbyl chodník o šířce, kam se zkrátka dva chodci nevejdou.

Posměch bude zřejmě pokračovat. Chodec blbec bude i dál

Radnice Prahy 8 to zřejmě dál bude schytávat

Městský soud v Praze tak zrušil část opatření obecné povahy (OOP), které loni zavedlo v některých ulicích pražských Kobylis zóny placeného státní. Ohledně jejího zavedení se loni v červenci zvedla silná vlna kritiky a veřejného posměchu vůči městské části Praha 8, která za vymezením zóny stála. Chodcům totiž nechávala jen zhruba půlmetrový pruh, do kterého se nevešel kočárek ani invalidní vozík.

Posměch mířící na radnici Prahy 8 ale bude zřejmě v diskuzích na sociálních sítích pokračovat, stejně jako v jiných případech. Podobný přešlap vyrobila radnice osmé městské části v souvislosti s nelegálním přechodem u Palmovky.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90