reklama top
prahazijehudbou 728x90

Letná možná zažije příběh s dobrým koncem. Majitel chátrajících vil chce s lidmi a poté s architekty diskutovat, jak naložit s památkově chráněnými vilami a oblasti kolem Špejcharu.

Několik desítek let chátrají. Majitel je chtěl zbourat a postavit další obchodní centrum. FOTO: prahazdarma.cz

Neutěšený stav Hradčanského rozhraní je desítky let ostudou Prahy 6. Lepší budoucnost nyní společně s investorem Praha 6 hledá v participaci. Jejím výsledkem by mělo být to nejlepší architektonické řešení, jak naložit s pozemkem mezi železniční tratí a třídou Milady Horákové.

Developer jedná. Letná by o vily přijít nemusela

Pozemky vymezené Buštěhradskou dráhou a ulici Milady Horákové a také ulicemi Pelléova a U Vorlíků vlastní společnost Lordship. Ta nyní ve spolupráci s Prahou 6, hlavním městem a Institut plánování a rozvoje Prahy – IPR iniciovala takzvané testovací plánování.

V úterý 14. května se od 18 hod. se uskuteční sousedské setkání nad mapou, které proběhne přímo na pozemku v řešeném území (M. Horákové 108). Cílem bude zmapovat hodnoty a problémy současného stavu. Svůj názor můžete do 23. května vyjádřit v dotazníku na stránkách Hradcanskerozhrani.cz.

Choutky ve Veletržní zastavili místní a úřady

Britská společnost Lordship, která pozemek nedaleko Letné s rybníkem vlastní, mezi Veletržní a Strojnickou ulicí v Praze 7 postavila OC Stromovka. O ní se taky hodně mluvilo, probíhal tam boj ohledně výšky celého centra, které mělo trčet do stejné úrovně jako Národní galerie, čímž by ještě více uzavřelo Veletržní ulici. Místním obyvatelům, radnici Prahy 7 a dalším úřadům se podařilo záměry developera trochu zkrotit.

Podobné choutky měla společnost i v případě vil. Nejdříve je chtěl zbourat úplně a postavit v památkové zóně Bubeneč obchodní centrum. Pak probublávaly zprávy, že by nové obchodní centrum bylo včleněno do těchto vil.

Tak uvidíme, jak rychle se podaří zastavit chátrání obou vil – jedna je ve stylu funkcionalismu, druhá je v novorenesanční.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90