reklama top
prahazijehudbou 728x90

Nahá umělkyně na zahradě AVU na Letné předvedla svou performanci i před dětmi. Lidi si z kauzy dělají srandu, některé ale výstup umělkyně nazlobil.

Neslavily se jen čarodějnice! V ten den za rytmu techna se v hlíně hrabala nahá ženština s obřími prsy a kolem blbly děti. Na zahradě Akademie výtvarných umění se konala studentská akce Slay the Patriarchy. Píše server Echo24.cz.

Nahá umělkyně s obřími prsy

Nahá paní je pedagoška Kateřina Olivová, která takhle oslavila čarodějnice obráceně. Z hlínou se rozhazovala i semena rostlin. Umělkyně dlouhodobě pracuje se svým tělem, které chápe jako nástroj pro uměleckou výpověď. Vzhledem k tomu, že představení koukaly děti, už to prošetřuje policie.

Umělkyně rozhazovala nahá hlínu. FOTO: Repro FB

Sociální sítě v úterý obletělo video, na kterém nahá umělkyně Kateřina Olivová za zvuků techna rozhazuje hlínu, zatímco ji pozorují přítomné děti. Vystoupení, které se odehrálo 30. dubna v areálu Akademie výtvarných umění (AVU), prošetřuje policie. Děti měly být přítomny se svými rodiči, uvedla PR specialistka AVU Petra Švecová.

Nahota k umění patří

„Performance probíhala v rámci studentské akce ‚Slay the Patriarchy‘, pořádané v den, který veřejnost slaví jako ‚čarodějnice‘. Dle slov autorek bylo jejím smyslem otočit zažité role. Místo upalování čarodějnice (symbolu potrestání nepodřízené ženy) byla rozbita piňata z hlíny, která ale obsahovala semena rostlin – ta se tak při rozbití uvolnila do zahrady a dala vzniknout novému životu,“ uvedla pro televizní stanici CNN Prima News PR specialistka AVU Petra Švecová. Podle ní nahota k umění patří od prehistorie.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90