reklama top
prahazijehudbou 728x90

Pražskými FB stránkami prolítla tahle fotka, která vzbudila velkou nevoli vůči fiakrům. Na fotce leží kůň Huligán na dlažbě Staroměstské náměstí a vypadá to, že se vážně zranil.


Vyvolalo to velkou diskusi o fiakrech, ochraně zvířat, tradici. A padlo taky spousta polopravd a zavádějících informací. Starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská sehnala informace.

Fotka, která naštvala lidi. Na Facebooku nadávali fiakrům. FOTO: FB Praha číslo 1

Kůň na Staromáku upadl. Je ale v pořádku

Ředitel Městské policie Prahy 1 oznámil, že kůň pouze klopýtl. Postavil se sám. Přivolaný veterinář, který zvíře vyšetřil, potvrdil, že je v pořádku a naordinoval mu dva dny klidového režimu. Téma ovšem dál rezonuje v souvislosti s fiakry. Ačkoli část vedení Prahy považuje toto podnikání za týrání zvířat. Už v prosinci roku 2021 město změnilo tržní řád a zrušilo fiakrům místo s tím, že změna přijde koncem roku 2023. Nepřišla, naopak starostka tvrdí, že Cech fiakristů má platnou nájemní do konce tohoto roku.

Segway, pivní vozítka, busking. Zakázáno!

Podle starostky na základě platné smlouvy vydává Dopravní odbor Prahy 1 rozhodnutí o užívání. V tomto případě, jestli povozy technicky nepřekáží. A také podle starostky koně netrpí, má od veteriny potvrzeno, že mají dostatek vody. Nutno tedy dodat, že stát na rozpáleném náměstí a mezi hlučnými davy, to teda asi nebude žádný terno. Mimochodem – povozy s koňmi už zakázaly světové metropole jako Řím, Barcelona, Londýn, Paříž nebo Montreal.

Město již z turistických atrakcí nabízených v centru dříve zakázalo například vozítka segway, pivní kola, na kterých se opíjeli mladí turisté nebo vystupování v obřích kostýmech například pand. A samozřejmě se hodně řeší půjčovny elektrických koloběžek a s příchodem léta se zase bude řešit fenomén krátkodobých pronájmů.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90