reklama top
prahazijehudbou 728x90

Zastupitel Prahy 8, který se stará o dopravu na “osmičce” Martin Jedlička – doprava, přišel se skvělou zprávou. Vrak polského auta na Palmovce je pryč. Konečně ho mohli odtáhnout!

Případ polské Fabie na Palmovce připomíná dlouhý proces při řešení odtahů autovraků z ulic. Tenhle příběh je navíc bizarní tím, jak se stal.

Auto se na chodníku na Palmovce objevilo v srpnu, kdy ji tam odstavil jeřáb Dopravního podniku hl. m. Prahy, neboť bránila v průjezdu tramvají. Citujeme ze zprávy od Policie ČR: „Při jízdě s vozidlem v uvedeném místě došlo k ulomení pravého předního kola. Posádka po tomto incidentu z vozidla utekla a vozidlo nechala na místě.“

Odtáhnout auto v Praze není věc, která by šla udělat za den. A to bohužel ani když stojí na tom nejblbějším místě, protože nesplňovala žádné zákonné důvody pro okamžité odtažení.

“Pro Městskou policii to bylo prostě „stání na chodníku“. Po dohodě s Městskou policií dostalo toto polské vozidlo botičku a po uběhnutí zákonné lhůty 30 dnů (kdy se k té Fabii nikdo nepřihlásil) bylo možné ji konečně odtáhnout. Toto řešení bylo zvoleno jako nejrychlejší zákonná možnost, jak vozidlo odtáhnout. Pokud by bylo prohlášeno za vrak, jsou k odtažení výrazně delší lhůty, v tomto případě navíc komplikované faktem, že vlastník vozidla je pravděpodobně cizí státní příslušnosti,” píše zastupitel Jedlička.

Jak to dopadlo s Poláky, kteří raději od auta utekli, nevíme.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90