reklama top
prahazijehudbou 728x90

Všímáte si vraků v ulicích? Redakce prahazdarma.cz ano. Jeden z příkladů je na Smíchově. Podle aplikace Změňte.to stát na ulicích mohou díky dočasným opatřením v souvislosti s onemocněním covid-19. Znamená to, že mohou být vraky v silničním provozu?

Auto, které stojí v ulici Braunova na Smíchově, má propadlou technickou. Mělo dojezdit v dubnu 2021. Nyní je říjen. Tento vrak jsme nahlásili na aplikaci Změňte.to.

Odpověď od správců aplikace? „Dovolujeme si Vás informovat o nařízení Evropského parlamentu a Rady EU ze dne 16. února 2021, kterým se stanoví zvláštní a dočasná opatření s ohledem na rozšíření onemocnění COVID-19, jež se týkají obnovení či prodloužení některých osvědčení, licencí a povolení a odkladu některých pravidelných kontrol a pravidelného školení podle určitých částí právních předpisů v oblasti dopravy. Na základě tohoto nařízení nastává u vozidel, kterým platnost technické prohlídky končí v termínu od 1. 9. 2020 do 30. 6. 2021, automaticky prodloužení platnosti technické prohlídky o 10 měsíců + zákonná lhůta 6 měsíců,“ napsali nám správci.

Dalším problémem tohoto případu je to, že toto auto je ve silničním provozu. Zjistili jsme, že mění své parkování.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90