reklama top
prahazijehudbou 728x90

Lidé z Podolí s napětím sledují příběh místního bezdomovce. Bydlí v „serpentině“ u stěny areálu bazénu, na plácku si tam postavil pěkný velký stan, před kterým má na lavičce dokonce i webkameru.

Začal dokonce okupovat i park. U přístupu do něj od křižovatky Podolské a U vápenné skály postavil přenosnou zábranu (podle vzhledu vylovenou z Vltavy), kterou ještě doplnil zákazovou tabulkou „zákaz vstupu na staveniště“.

Asi má pocit, že park je jeho zahrada, kam nikdo jiný nemá co chodit. Vlastní „bydlení“ má taky podobně zajištěný, tentokrát „mlíkem“, dopravním kuželem a tabulkou „stavba! nepovolaným vstup zakázán“. Někteří lidé z Podolí bezdomovci fandí. Rozhodně je jeho příbytek kreativní. „A pokud nic nedělá, nechte ho bejt,“ tvrdí někteří v diskuzích. Druhý tábor ale štve, protože nemohou kvůli zábranám po parku projít. „Nic proti vynalézavému bezdomovci! Ale vymezením hranic okupovaného parku blbne lidi. Často se příslušně obrací zpět, protože cedulím a zábranám fakt věří,“ tvrdí oponenti.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90