reklama top
prahazijehudbou 728x90

Trochu sprchlo a náš kámoš Jindra Kodíček využil situace, protože bylo fakt hodně vody, a vyplul na Rokytku. Jeho dobrodružná cesta skončila v hospodě. “Ten člun koupil v Lídlu, váží asi 5 kilo, a až dopiju tohle pivo, půjdu s ním na tramvaj,” směje se Jindra.

Zkusíte splout Rokytku taky? Podle meteorologů by se silné bouřky měly vrátit. V každém případě na splutí Rokytky budete muset počkat do podzimu. To na známý pražský potok vyrážejí vodáci, v té době totiž dochází k vypouštění rybníku v Kyjích. Takže se průtok vody zvětší.

Rokytka teče pražskými čtvrtěmi a skýtá netradiční pohled na Hrdlořezy a vrch Smetanka, Nový Hloubětín, Vysočany nebo Libeň. Klidná prostředí městských parků střídají zástavby i industriální zóny, potok překlenují silniční a železniční mosty.

Podtéká i celá náměstí, nejstarší betonový most na území ČR z roku 1896 a na dohled Libeňského zámku končí ve Vltavě. Nabízí zkrátka vše co má správný „urban canoeing“ nabízet. Obtížnost nepřesahuje WW 1, ale kvůli častým jezům s válci už vodácké zkušenosti potřebujete. Celý úsek trvá cca tři hodiny.

Na podzim se také sjíždí potok Botič, v rámci akce Rio Botič.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90