reklama top
prahazijehudbou 728x90

Ačkoli je v centru města busking částečně zakázaný – jede se už jen na zvláštní povolení od radnic – vypadá to, že buskeři to se svými aktivitami nevzdávají. Nebo odkud se vzal ten „načančaný“ holub na Malém náměstí? Právě je „krotitelé zvířat“ hojně používali.

Tři stovky za jednu fotku s krajtou na začátku Karlova náměstí u Staroměstské mostecké věže. Nadšených turistů v dobách zlatého turismu, tedy v letech 2018-2019, s exotickým hadem kolem krku a s nejvzácnějšími památkami na světě, byl obrovský. Krotitelé zvířat neměli jen krajtu, ale také barevné načančané holuby s nastřihnutými křídly. Server prahazdarma.cz napočítal, že kluci z Východu zvládli nafotit jednoho klienta za 5 minut. Byznys slušný. Jestli vydělané peníze, pokud by se hodně snažili, tak si mohli vydělat určitě přes tři tisíce za hodinu, přiznali k daním, necháme bez komentáře.

Tento náš případ se věnuje speciálně upravené holubici, kterou vyfotila Veronika Schneiderová teď na Malém náměstí (viz foto). Je podobná těm, které krotitelé zvířat pro svůj byznys používali. Spekuluje, jestli se do ulic krotitelé zvířat nevrátili. „Nebo byla někdo svatba. Bydlíme vedle hotelu, kde dělají svatby a k tomu podle nich patří vypuštění holubice. No, a ta je do ty doby zvyklá, že dostane žrádlo a najednou se o sebe musí postarat sama,“ píše na FB stránce Praha číslo 1 místní obyvatelka Veronika Musilová Náměstková.

Server prahazdarma.cz v létě zjistil, že v ulicích zakázaní krotitelé, stejně jako obří nafukovací pandy, přece jen operují. Pravděpodobně jich zase bude více během adventu. Právě před rokem se na Staroměstské náměstí vrátili rusky mluvící podnikatelé se sovami. Nutno podotknout, že mají ochranný systém docela vypracovaný. Kolem krotitele krouží skupinka mužů, kteří svého byznysmena hlídají než se objeví strážníci.

Takhle to vypadalo ještě před omezováním buskingu. Jeho cílem byla regulace nevhodných atrakcí v ulicích města.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90