reklama top
prahazijehudbou 728x90

Máme tu něco pro něžnou část našich fans. Tak holky, děvčata, dámy – jak se vám líbí? V řadách pražské policie, konkrétně na Oddělení hlídkové služby Praha II., slouží mistr světa v silovém trojboji. Tím je teprve dvaadvacetiletý Filip Rotter. Dvě zlaté medaile v silovém trojboji a nový světový rekord v mrtvém tahu vybojoval na MS GPC 2021 v polské Pabianice.

Předposlední říjnový týden se v polské Pabianice uskutečnilo mistrovství světa v silovém trojboji – powerliftingu. Prestižního podniku v silovém dřepu, benchi a mrtvém tahu se zúčastnili borci z celého světa mezi nimi i teprve dvaadvacetiletý pražský policista Filip Rotter z oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu.

Pro něj začala soutěž ve středu v kategorii JUNIOR do 23 let ve váhové kategorii do 90 kilogramů. V průběhu dne se postupně probojovával startovním pořadím až na celkově první místo, kdy posledním pokusem v mrtvém tahu navíc urval nový světový rekord v podobě neuvěřitelných 330 kilogramů. Po dvoudenním odpočinku se nový mistr světa zúčastnil nedělního klání v singl disciplíně, a to ve „své“ disciplíně, mrtvém tahu. Ani v neděli nenašel přemožitele, i přesto, že se dobrovolně posunul do vyšší váhové kategorie. I tak se mu podařilo obhájit středeční zlato.

Ve výsledku si z MS GPC 2021 přivezl dvě zlaté medaile a dva poháry za absolutní umístění ve dvou závodech. Navíc vytvořil nový světový rekord, v deadliftu – mrtvém tahu – již zmiňovaných 330 kilogramů. V sobotu 6. listopadu pak proběhl další závod, tentokrát Mistrovství České republiky v mrtvém tahu v Hošťálkové. I z něho si mladý borec přivezl dvě zlaté medaile. Jednu za vítězství ve své kategorii a druhou jako absolutní vítěz v kategorii JUNIOR.


Blahopřejeme a držíme palce v dalších budoucích závodech!
Zdroj: Týdeník Policie

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90