reklama top
prahazijehudbou 728x90

Praha 3 jsem vyjadřuje nesouhlas s tím, aby městskou část s cca 80 tisíci obyvateli obsluhovala jedna jediná poštovní pobočka. „Osobně jsem mluvil jak s panem ředitelem ČP, tak s ministrem vnitra. Ze sněmovny si odvážím příslib, že v horizontu tří týdnů proběhne jednání zástupců ČP a Prahy 3, na kterém probereme, co pro nás je a není akceptovatelné,“ vyjádřil se místostarosta Prahy 3 Pavel Dobeš.

Městská část Prahy 3 chápe, že je nutné s kritickou situaci pošty co nejrychleji něco udělat. „A Vítek Rakušan má můj respekt za to, že se jako první ministr vnitra po mnoha letech rozhodl problém řešit, ne ho vysedět. Jen je potřeba dělat takové kroky rozumně a po dohodě s představiteli samospráv, což je ostatně slib, který jsem dostal,“ říká Dobeš.

Praze 3 nejde pouze o počet rušených a zbývajících poštovních poboček, ale také o kvalitu poskytovaných služeb. Ta nesmí vést k dlouhým frontám, které znepříjemní život lidem a povedou jen a pouze k dalšímu odlivu klientů České pošty. A to podle Dobeše zcela jistě není záměrem představené transformace podniku.

Taková zásadní změna v České poště se zkrátka nedá dělat bez znalosti lokálních poměrů a reálií. „V příštích dnech a týdnech udělám vše pro to, aby na Praze 3 nezůstala pouze jedna pošta,“ uzavírá místostarosta Dobeš.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90