reklama top
prahazijehudbou 728x90

V kauze Dozimetr vyplouvají na povrch další informace o napojení politiků na hlavní aktéry případu. Fungování organizované skupiny a také linku mířící do bezprostředního okolí europoslance Jiřího Pospíšila z TOP 09 popsal jeden z obviněných – a kromě policie mluvil i s investigativním reportérem Seznam Zpráv Jankem Kroupou. V čem je svědectví důležité? A je skutečně možné ho považovat za důvěryhodné?

„Je zjevné, že Jiří Pospíšil se fakticky podílel na ději, který byl zásadní pro fungování této zločinecké organizace. Jiří Fremr, pravá ruka Jiřího Pospíšila, volebního manažera TOP 09, byl v konspiračních bytech u toho, když se rozdělovaly peníze. Pavel Dohomila svědčí, že se dělil o peníze s ním. Zároveň Dovhomilja říká: ‚Já jsem od Fremra i Redla měl informaci o tom, že s Jiřím Pospíšilem a Petrem Hlubučkem proběhla dohoda, že to takto bude fungovat a proto to takto realizujeme.‘ Dva zdroje nám potvrdily schůzku v Itálii, kde měl být Jiří Pospíšil, Jiří Fremr, pan Redl, měl u toho být i Stanislav Polčák a máme svědka i podobné schůzky na Moravě. I kdybych vzal tu největší pochybnost, že nebudu věřit vůbec nikomu a ničemu, tak přesto nelze tvrdit, že Jiří Pospíšil nenese odpovědnost za jednání sevého nejbližšího člověka. I kdyby sehrál roli užitečného idiota, tím, že si ho posadí do svého soukromého podniku nadace Medy Mládkové, tím, že z něj udělá svého asistenta, pravou ruku. Jiří Pospíšil je člověk, který zařídil vliv Jiřímu Fremrovi,“ říká reportér Janek Kroupa.

Kauza Dozimetr je jednou z největších případů prorůstání mafie do politiky. Před několika týdny policie kvůli úplatkům a machinacím kolem Dopravního podniku, což je největší městská firma v Česku, která hospodaří se 16 miliardami ročně, vzala do vazby někdejšího náměstka pražského primátora Petra Hlubučka a podnikatele Michala Redla. Případ pokračuje.

Více v dalším materiálu serveru Seznam Zprávy.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90