reklama top
prahazijehudbou 728x90

Věděli jste, že v Praze funguje takzvaný „Taxi tým“, který je jediným takovým týmem v Česku? Působí v něm 22 pražských strážníků, kteří se zaměřují na taxikáře-zloděje. Taxi tým málem chytil taxikáře-známou firmu. Ujel jim. Nevadí.

Speciální tým odhalil dalšího taxikáře-podvodníka. Po cizinci chtěl 1250 korun za cestu, která by chůzí byla dlouhá 300 metrů.
Byť řidič taxi zůstal tentokrát bez „trestu“, příběh má nakonec dobrý konec a cizinec nebude mít Prahu spojenou s předraženou jízdou.
Je jen otázkou času, než se Taxi tým v ulicích metropole se „známou firmou“ zase potká …

„Právě vjíždíme do Celetné ulice a vidíme, jak taxíku, který dobře známe, vystupuje cestující. Řidič si chtěl od něj akorát převzít peníze, ale jakmile si všiml, že zastavujeme, „skáče“ do auta a mizí v noční Praze. Cizinec tam stojí s nataženou rukou a kouká za odjíždějícím taxíkem, jakoby mu v něm něco zůstalo. Vystupujeme a ptáme se, jestli můžeme nějak pomoc. Z gest a lámavé angličtiny pochopíme, že řidič ujel, aniž by si vzal peníze,“ píše Městská policie hl. m. Prahy na svém FB.

Strážníci ze speciálního týmu se dozvídají, že cizinec přijel náměstí Republiky tramvají. Pokoj si zarezervoval v hotelu v Celetné ulici. Jenže zvolil špatný směr a došel do ulice V Celnici. V domnění, že je tam, kde má být, hledá hotel. V tu chvíli přijíždí na scénu zachránce se svým luxusním Mercedes Benz Exlusiv a nabízí mu své služby. Objeli několik bloků.

Na taxametru svítí částka 125.0. Když se zeptal, kolik bude platit, řidič odpověděl 1250 korun. Protože má u sebe pouze eura, řidič okamžitě „vypálí“ částku 65 €. Zdá se mu to sice dost, no, ale je sám, v cizím městě, na ulici v noci taky nic moc, řidič je od pohledu takový „příjemný a poctivý “ chlapík … tak mu zaplatí, co po něm chce. V tu chvíli ale u nich zastavuje služební auto městské policie a jak když práskneš bičem, řidič rychle odjíždí. Zkušenost k nezaplacení, i když cesta gratis. Tak ať se mu v Praze líbí!

„Celou noční na „známou firmu“ už nenarazíme. Zřejmě se někde schoval. Nevadí. Ten pocit, že jsme mu tu jeho zlodějinu překazili, nás bavil a hřál až do rána. Tak nějak víme, že se naší péče brzy dočká,“ píší strážníci na svém FB.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90