reklama top

„Omlouvám se za fekální post, ale ptáci vyhlásili lidem v Lužické válku,“ napsal Jaroslav Jarolím z Vinohrad na jedné komunitní FB stránce. Lidé si všímají toho, jak velké množství ptačího trusu padá na jejich auta, která jsou zaparkovaná pod stromy. Sdílí ranní fotky svých vozů. Pod stromy se to stává, ale letos toho je docela dost, shodují se v diskuzích.

„Byl tohle ještě pták?“ ptá se Jan Dvořák. Lidé z Vinohrad a Žižkova se ptají, co se to vlastně děje. Stěžují si na to, že trus běžná myčka neumyje. Je třeba to vzít vapkou. Někdo ostatním radí, že docela spolehlivě fungují papírové utěrky. „Namočit, přiložit na hovno a 5 minut nechat působit. Poté setřít suchou kuchyňskou papírovou utěrkou,“ píše další v komentářích.

Na množství trustu upozorňují také lidé v Karlíně. Na FB barvitě popisují, co se na stromech a poté pod nimi děje. V životě to neviděli a dohadují se o tom, co vlastně letos ptáci žerou. Všechno – semena různých rostlin, pupeny, obiloviny, semena šišek, žaludy, hmyz.

Další si přisazují. „To máte za to, že tam máte také hezký stromy,“ směje se jeden diskutující. A další ho v diskuzi doplňuje „Jestli tady zaparkuješ, tak dostaneš kakanec!“ Parafrázoval tak poslance Lubomíra Volného, který se pral ve Sněmovně, protože mu vypnuli mikrofon. U pultíku předsedajícího pak zvolal na dalšího poslance, který přišel předsedajícímu na pomoc „Jestli sem přijdeš, dostaneš flákanec!“

Část z rvačky ve Sněmovně zde:

www.youtube.com/watch?v=8KshE50jHUk

Server prahazdarma.cz poslal několik otázek šéfovi českých ornitologů Zdeňkovi Vermouzkovi. Asi na pět otázek na toto téma odepsal jednou větou. „Trusu produkují ptáci pořád stejně, není možné, aby káleli víc. Zřejmě v tomto případě jde o místo, kde ptáci tráví noc. V tom případě je tam těch stříkanců potom opravdu hodně. O který druh jde, neumím určit,“ odpověděl Vermouzek.

reklama bottom