reklama top
prahazijehudbou 728x90

Měl to být nápad, jak oživit veřejné prostranství. Nepodařilo se. Konec chytré lavičky s květinami ohlásila bazalka, která si sama na vodu potrpí.

Puškinovo náměstí je jedno z dalších zelených částí Prahy 6. Před několika lety měla být korunována zelenou lavičkou s meteorologickou stanicí. Jenže výsledkem je chroští. Nepomohlo ani upozornění někoho z místních, který tam vysadil bazalku, rostlinu, která si na vodu potrpí. Celý projekt byl špatně. Černá barva v nevzhledných plastových květináčích je v létě pro rostliny smrtelná.

To vymyslel někdo, komu doma uschne i kaktus, baví se dejvičáci na své FB komunitní stránce Dejvická parta. „Město to stálo dva miliony. Teoreticky se to mělo zavlažovat samo. Kdyby záleželo na nás, tak tu tak věc není, ale paní exprimátorka Krnáčova holt bydlela za rohem a někdo jí řekl, že tohle pojetí smart city je sexy. Není,“ okomentoval situaci chřadnoucí lavičky zastupitel Prahy 6 Vladimír Šuravina na komunitním FB.

Na téma zeleně v Praze 6 psal loni list Naše Praha. Upozorňoval na předraženou údržbu zeleně. Tehdy psal o tom, že radní šesté městské části vybrali firmu, která se o zeleň Prahy 6 bude starat. Vyhrála ta, která na šestce působí dlouhodobě. Na to se ozvali opoziční Zelení, kteří smlouvu na čtyři roky za půl miliardy považovali za nevýhodnou. Srovnávali totiž výdaje z ostatních městských částí a vyšlo jim, že šestka mohla ušetřit až 24 milionů.

Mluvčí radnice Jiří Hannich kontroloval s tím, že Praha 6 patří mezi největší městské části a propočet kritiků tendru je proto mimo s tím, že postup celé soutěže není ojedinělý.

Tak jako tak chytrá lavička s meteorologickou stanicí skončila jako suchý ubožák.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90