reklama top
prahazijehudbou 728x90

V osmé městské části v těchto dnech přibývají modré čáry. Zóny placeného stání se rozšiřují od příštího týdne. A to v několika ulicích kolem Trojské ulice. Místní si ale stěžují na to, že parkování bylo zlegalizováno i na místech, kde by auta neměla stát. Některé pozemky jsou totiž v katastru vedeny jako zeleň.

„Nemám problém s rozšiřováním zón placeného stání. Ale s tím nešťastným provedením. Předtím se tam nelegálně parkovalo na chodníku a nedalo se po něm chodit. Teď se tam bude parkovat legálně a …nebude se po něm dát chodit“ tvrdí jeden z kritiků rozšiřování placených zón Michal Trník, místní obyvatel a zastupitel Prahy 8. Upozorňuje na špatnou koordinaci mezi úřady. V akci jsou TSK a magistrát. Zvláště upozorňuje na problém Prahy 8.

„Aktuálně se předělávají, nebo vlastně legalizují, parkovací stání v okolí ulice Trojská. A to z toho důvodu, že tam auta stála na místech, kde nemají, například na trávě, což je samozřejmě špatně,“ řekl redakci iDNES.cz mluvčí radnice Martin Šalek.

„Konkrétně pak kreslení parkovacích čar má na starost Technická správa komunikací. Ta si v podstatě po Praze může namalovat čáry, kde jen chce. Po dohodě se zkrátka vytváří oficiální parkovací stání, aby se už nedělo to, že by auta parkovala mimo zónu. Přibude okolo dvaceti nových parkovacích míst,“ dodal Šalek.

Praha 8 chce místa, kde stála auta bez kontroly, novým opatřením zlegalizovat.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90