reklama top
prahazijehudbou 728x90

Magistrát v úterý slavnostně otevřel další úsek cyklostezky u Klárova. Měl nejen cyklistům ale i chodcům usnadnit pohyb od parku Cihelná dál k úřadu vlády. A to díky tomu, že cesta vede pod Hlávkovým mostem. Teď se ale lidé musejí vrátit zpět na nepříliš příjemnou křižovatku na Klárově.

V úterý se otevíral nový kus cyklostezky u Klárova. Sice trochu pozdě, dokončena měla být v září, ale budiž. A ve středu, jen pár hodin po otevření? Zavřeno! Důvodem je mizerné plánování mezi magistrátem (cyklostezka) a radnicí Prahy 1 (rekonstruuje park Cihelná, kterým cyklostezka prochází).

Podél nové cyklostezky je plot, vstup na staveniště zakázán. Když tam vejdete, vyhodí vás vyhazovač. A co na to dosluhující náměstek pro dopravu Adam Scheinherr? Ten tvrdí, že Praha 1 je s rekonstrukcí parku, kde se počítá i s drahou gastrozahrádkou pro turisty, měsíc ve skluzu. Scheinherr prý Prahu 1 žádal, aby u vjezdu na cyklostezku instalovali ceduli “Pozor, projíždíte stavbou”. A Praha 1 mu nevyhověla.

„Praha 1 má měsíc zpoždění. Je to jejich investice. Včera byl průjezd umožněn a dnes ho zavřeli. A na mou žádost, ať tam dají ceduli „Projíždíte stavbou“, odmítli,“ napsal dosluhující náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Park Cihelná už několik měsíců prochází revitalizací. Její součástí bylo i otevření nové cyklostezky, která vede pod mostem, tedy v místech, kde bývalo malé městečko lidí bez domova.

Jenže stavbu cyklostezky, která cyklistům i chodcům ulevit od cesty přes frekventovanou křižovatku na Klárově, měl pod palcem magistrát, zatímco revitalizaci parku městská část Prahy 1. A ta hned ve středu, tedy pár hodin od stříhání pásky novou cestu uzavřela.

O tomto šlendriánu napsal i server iDNES.cz. Ve svém článku Unáhlená sláva. Pražští konšelé otevřeli cyklostezku, den poté ji obehnal plot citoval i náš server prahazdarma.cz.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90