reklama top
prahazijehudbou 728x90

Nedaleko Karlova mostu na Malé Straně, U Lužického semináře 24, najdete nejužší pražskou uličku. V nejužším místě měří pouhých 50 centimetru a jedná se o jedinou semaforem řízenou uličku ve střední Evropě.

Je to navíc i jediná dochovaná požární ulička v Praze. Ve středověku sloužila ke zpomalování šíření ohně mezi domy a umožňovala přístup k vodě při hašení. Požáry v Praze byly dost časté.

Hasiči se sem vrátili před pěti lety, byť z jiného důvodu než jejich předchůdci. Byla to velká operace. V uličce se zasekla korpulentní turistka z Německa. Hasiči museli z ulice přes domy nad Čertovkou k téhle uličce natáhnout soustavu žebříků. Kolem zašprajclé korpulentní Němky museli zdi namazat sádlem, museli ji odebrat z ruky bůček a pivo, protože to jediný celou speciální operaci komplikovalo. Navíc museli počkat 14 dní než se podařilo Němce trochu zhubnout. Bylo to tenkrát docela velký ale média se o to příliš nezajímala. Ta se zajímala o případ Báby pod kořenem.

INFO:
Naše rubrika Bláznivej kačer přináší fiktivní zprávy, které se často v žádném ohledu nezakládají na pravdě. Rubrika Bláznivej kačer je tvořena za účelem zábavy jako satira nebo recese. Tento článek ale vyšel z informací, které byly uvedeny na Facebooku. Považujeme je za fake news.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90