reklama top
prahazijehudbou 728x90

Libeňský mourek je jednou z nejvýraznějších postav „pražského facebooku.“ Řadí se tak k dalším satiristickým FB stránkám jako je například neoficiální FB profil Jiřího Ovčáčka, který před pár týdny skončil, nebo Slušnočecha, jenž už několik měsíců paroduje dění české společnosti, například zesměšňuje antivaxery. Mourkovy investigativní práce využívá také prahazdarma.cz v rubrice #Bláznivejkačer. „Přijďte taky a vezměte si lopaty, krumpáče, hrabičky a hlavně svačiny,“ zve mourek lidi na dostavbu městského okruhu svépomocí. Podle fiktivní postavy, která pomocí recese vtipně a trefně popisuje situace nejen v Praze 8, má přijít i náměstek Adam Scheinherr. Kdo je vlastně ten tajemný Libeňský mourek?

Mourku, jak dlouho se svým aktivitám věnuješ?
Jestli myslíš mé příspěvky, tak jsem začal v období mezi první a druhou vlnou covidu. Jestli myslíš označování mého teritoria močí nebo běhání za kočkami, tak to trvá už delší dobu.

Proč si s tím vlastně začal?
Vadilo mi, že moje čtvrť, tedy Praha 8, nevzkvétá. Máme tu torzo nedostavěné radnice, nedořešenou dopravní situaci (hlavně Zenklovu a Holešovičky), šílený stav stanic metra na Palmovce, Florenci, Kobylisích, třicetiletou stavební uzávěru v Horní Libni, bezpečnost v okolí Bulovky a další lahůdky. Chceš dva příklady? Na jaře nám dvounožci z radnice a magistrátu chtěli naráz zavřít tolik ulic, že by se nám auta nahromadila v libeňských pelíšcích. Díky mojí recesi, kdy jsem přirovnal situaci k zaseklé lodi v Suezském průplavu, se problém dostal až do médií a následně byla jedna z uzavírek odložena. Druhým příkladem je moje vděčné téma – torzo rozestavěné radnice Prahy 8 na Palmovce, kterému dnes neřekne nikdo jinak než Delfinárium. Věřím, že i díky mým vtípkům se o problému znovu začalo více mluvit a situace se letos konečně posunula. Palmovka má opět šanci na lepší zítřky.

Je ale něco co tě těší?
Jasně, třeba když se díky mně někdo zamyslí nad stavem veřejného prostoru kolem sebe. A že se mnou komunikují i zástupci radnice Prahy 8, okolních radnic i magistrátu. I když přiznávám, že ti naši radní by mě nejradši stáhli z kůže.

No, to není divu, docela dost se do vedení Prahy 8 obouváš. Máš nějaký další plán, jak problémy řešit?
Lidé si myslí, že kočky jim patří. Ale je to naopak. Mám plán celou Prahu 8 ovládnout. V komunálních volbách 2022 očekávám jako pesimistický výsledek 80 % hlasů, reálně ale cílím na 110 až 120 %.

Tuší radnice Prahy 8, kdo seš? Zajímá mě, jestli to někdo už může vědět…
Ne, radnice Prahy 8 věří, že jsem opravdu kočka.

Na svém FB si psal, že s tebou komunikuje také magistrát. Asi přistupuje na tvou hru. Jednáš s nimi?
Ano, například pan náměstek Scheinherr mi veřejně slíbil účast na dostavbě městského okruhu svépomocí. Přijďte taky a vezměte si lopaty, krumpáče, hrabičky a hlavně svačiny, slavnostní výkop bude 1.3.2022.

Odkryješ někdy, kdo za tebou ve skutečnosti stojí? Můžeš už teď poodkrýt jeho identitu?
Můžu teď jen říct, že mám tři dvounožce, kteří pro mě ve volném čase otročí. Nosí mi granule a kreslí pro mě obrázky. Přes den prý chodí někam do korporátů.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90