reklama top

Na Palmovce bojují pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací s prasklým potrubím. „Nevědí, co s tím,“ řekl nám jeden muž, který čekal na tramvaj. Díru v chodníku označil recesista a náš kamarád Libeňský mourek za možný začátek výkopových prací pro nové metro D. Překvapení čekalo přímo na zastávce. Byl tam umístěn obří modrý box, který byl naplněný pytlíky s vodou. Což v Praze není často k vidění. Co se stalo?

Na Palmovce můžete vidět ledacos. U zastávky před pár dny přistál obří modrý box, který byl naplněný pytlíky s vodou. Proč ne cisterna? „Tuto formu náhradního zásobování se používá od roku 2015,“ řekl serveru prahazdarma.cz mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek. Měl pravdu. Firma sáčky poprvé nasadila v listopadu 2015 při havárii první kategorie na Hradčanech v uličkách okolo Nového světa. „Nahrály tomu klimatické podmínky, ale zejména lokalita. Do úzkých uliček jsme se totiž velmi těžko dostávali s voznicemi či cisternami,“ informoval tehdy Mrázek. „Balená voda měla velký ohlas mezi místními, ale i mezi procházejícími se turisty,“ dodal.

V případě Palmovky o boxech s pytlíky rozhodl podle Mrázka jejich dispečink. „V místě havárie se totiž nachází zdravotnické zařízení,“ uvedl Mrázek. A dodal, že plnící linka je umístěna ve vodárně v Káraném. V Praze se balená voda nachází v několika skladech.

Ještě než se box s pytlíky na Palmovce objevil psal o díře nad zastávkou recesista Libeňský mourek. Podle něj existují tři varianty, proč se tam objevila. Podle něj by to mohla být díra do pekla, nutrijní díra a nebo zárodek stavby metra D.

Nutno podotknout, že projekt balené vody je primárně určen jako doplněk náhradní zásobování voznicemi pro držitele průkazů TP, ZTP a ZTP/P donesením pitné vody do místa, které si zájemce zvolí. A to v době havárie vodovodní sítě na území hlavního města s předpokladem přerušení dodávky pitné vody v trvání delším než 5 hodin. S distribucí pitné vody pomáhá Český červený kříž. Osoby, které budou zajišťovat donesení vody, se prokáží průkazem.

-pz-

reklama bottom