reklama top
prahazijehudbou 728x90

A je to venku! Hlavní sídlo evropské kosmické agentury EUSPA se v Praze do tří let přesune na Palmovku!

Ošuntělé místo čekají lepší zítřky. Magistrát si plácl s ministerstvem financí a postaví pro důležitou agenturu EUSPA nové sídlo. Bude v nyní nedokončeném centru Nová Palmovka. Zbývá ještě podpis primátora Zdeňka Hřiba a ministra Zbyňka Stanjury.

Úpravy a další práce budou pod taktovkou nové městské firmy Pražská developerská společnost. Podle odhadů bude celková investice stát miliardu korun a investorem bude hlavní město.

Agentura EUSPA má ředitelství v Česku deset let a sídlí v Holešovicích. Podle primátorova náměstka Petra Hlaváčka je to dobrý krok k budoucímu rozvoji celé Prahy. Jsou tu totiž zaměstnaní chytří lidé, těch tu bude ještě více. V Holešovicích je jich zhruba tři stovky, na Palmovce najde místo tisíc zaměstnanců agentury. Hotovo bude v roce 2025.

EUSPA se zabývá inteligentními dopravními systémy, kosmických aktivit a výzkumu, vývoje a inovací. Sdružuje mimo jiné řízení provozu kosmických programů EU, včetně dosavadních satelitních a navigačních projektů jako Galileo, EGNOS nebo Copernicus.

Celá lokalita Palmovky projde obrovskou proměnou. Vzniknou nové domy a zmizí současné autobusové nádraží.

Palmovka a Praha 8 má konečně vyřízený velký problém. Psali jsme v textu Praha 8 se zbaví Nové Palmovky. Díry, která sežrala 300 milionů a další miliony do ní padaly ročně. A tak se konečně může proměňovat Nová tvář Palmovky. Bude zelené, moderní a hrabalovsky lidské, plánují architekti.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90