reklama top
prahazijehudbou 728x90

Ve stanici metra Palmovka mohou cestující vidět nové směrovací a informační cedule v černé barvě. Ty byly nainstalovány v rámci pilotního testování nového orientačního systému metropole. Praha zanedlouho zveřejní anketu, ve které budou moc lidé vyjádřit svůj názor, jak se jim nový design líbí. Ale my úřady předběhneme. Takže se už v anketě ptáme – líbí/nelíbí a proč? Hledejte nás na facebooku pod hashtagem #líbínelíbí.

Na začátku dubna Praha představila novou podobu orientačního systému. Díky němu už nebude nikdo zbytečně bloudit ve stanicích metra, kam nejezdíme každý den a neznáme zpaměti správný výstup. Nový informační a orientační systém se začal testovat ve stanici metra Palmovka. Běžte se na něj podívat. Následovat budou Háje a Karlovo náměstí. Nový orientační systém je jednoduchý, přehledný, uživatelsky příjemný. „Počítáme i s online informacemi, které dnešní doba nabízí,“ říká náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Praha potřebuje nový orientační systém jako sůl. Jeden příklad za všechny. Stavíme metro D. Změní se tím všechna dopravní schémata nad dveřmi ve vozech metra a na nástupištích, a to i na existujících trasách. Praha získá novou linku, nové přestupní uzly, které na ukazatelích nesmí chybět. „Z původního navigačního systému si bereme to nejlepší, ale od jeho vzniku jej systematicky nikdo nerozvíjel. Nepracuje s tím, co dnes umí špičkoví designéři, a s množstvím on-line informací, které máme k dispozici. To je jako kdybyste si dali do nového auta místo satelitní navigace kompas,“ doplňuje Scheinherr.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90