reklama top

Kauza vystříhaného obrazce v poli, na kterém hospodaří koncern Agrofert, končí odložením. Rozhodl o tom soud litoměřický státní zástupce. K akci se na Facebooku tehdy přihlásila známá skupina recesistů Ztohoven. Na výzvu Agrofertu umělci nereagovali a policii se pachatele vypátrat nepodařilo.

Na poli u obce Rovné na Litoměřicku někdo poškodil loni na konci května. Škoda se tehdy odhadovala na více než 350 tisíc korun. Případ policie vyšetřovala pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci. Policie pachatele nechytla, ačkoli se k akci přihlásila pražská skupina Ztohoven.

„Pac-Man vyžral dotace a podařilo se mu dokonale vyžrat také pojmy jako kapitalismus nebo socialismus, které se dnes volně zaměňují.
Ve společenském životě likviduje kulturu, individuální svobody, diverzitu podnikatelského prostředí a schopnost bez zásahu centrálního plánovače řešit krizové situace. Pac-Man dokonale hacknul systém demokracie a kontinuálně ho zneužívá. Založil svůj business na daních, kterými vyžírá každého ve svém herním poli. Neporadí s jedinci, kteří s ním odmítají sdílet herní pole,“ napsali před rokem v květnu na svém FB Ztohoven.

Obraz Pacmana v poli na Litoměřicku vznikl podle předlohy slavné počítačové hry z Japonska. Její hrdina putuje bludištěm a má za úkol sníst tečky, které potká. Stala se symbolem všech počítačových her.

Skupina Ztohoven na sebe upozornila před lety, když se v roce 2007 nabourala do živého vysílání České televize, která vysílala pořad Panorama – živé záběry z hor. Skupina do záběru na Krkonoše graficky umístila výbuch atomové bomby. V září 2015 vyvěsili v převlečení za kominíky rudé trenky na Pražském hradě. Prezidentskou standartu sundali a později rozstříhali a rozposílali zájemcům.

O rok později koupil trenky od Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prezidentova kancelář za jednu korunu. Prezident Miloš Zeman pak svolal mimořádný brífink. S humorem se spekulovalo o tom, že prezident chce oznámit abdikaci kvůli svému zdravotnímu stavu. Televizní kamery si před příchodem Zemana na tiskovou konferenci všímali ohniště. Prezident pak trenky spálil s tím, že čas spodního prádla v české politice skončil. -mag-

reklama bottom