reklama top
prahazijehudbou 728x90

V říjnu 2020 vyhořelý kostel sv. Michala, který byl vzácnou památkou, se dočká oprav! Kolem torza unikátní celodřevěné stavby vzniká konstrukce, která bude poškozený kostel krýt a bude také využívána při odborných opravách. Ty potrvají asi dva roky.

Jsou tu dobré zprávy – vyhořelý kostel je v lepší „kondici“ než se předpokládalo. Shořela šindelová střecha a část konstrukce. Poškozený je kostel zejména z venku, vnitřní části zůstaly v lepším stavu, některé části dřevěné konstrukce dokonce nebyly ohněm vůbec zasaženy.

Rekonstrukce vzácného kostelu budou stát přibližně dva miliony korun. Ovšem celková škoda se pohybuje v řádech desítek milionů. Na obnovu kostela byla spuštěna sbírka, na kterou lidé přispěli během tří měsíců přes jeden a půl milionu korun. Jede do 4. listopadu 2021. Finanční prostředky se shromažďují na transparentním bankovním účtu s číslem 500089822/0800.

Příčiny požáru se zatím vyšetřují, nicméně vyšetřovatelé už vyloučili technickou závadu. Bohužel kolem kostela se nacházejí další dvě ruiny domu, kde se zdržují narkomani a bezdomovci. Oba chátrající objekty s úžasným výhledem na město patří bohatým realitkám a developerům. O tom píšeme zde.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90