reklama top
prahazijehudbou 728x90

V areálu bývalého cukrovaru ve Vršovicích má svůj ateliér umělecký projekt Weird Visuals.

Věnuje se převážně analogovým projekčním a fotografickým technikám. Pomocí zpětných projektorů a promítaček vytváření Weird Visuals živé pohyblivé světelné obrazy postavené na psychedelickém umění 60. let známém jako Liquid Light Show, které často doprovází živou hudební produkci a vytváří jedinečný imerzní zážitek propojením hudby a obrazu skrze barvy, abstraktní organické tvary, optické klamy a ruce umělců.

„Používáme několik různých typů barev, které mají rozdílné vlastnosti. Olejové barvy jsou speciálně vytvořené pro Liquid Light Show z USA od jednoho z výtvarníků. Vodou ředitelné barvy jsou různé akvarelové barvy nebo inkousty prodejné v Evropě. Do vody se dá použít téměř jakékoliv vodová barva. Každá ale funguje trochu jinak,“ říká Tonda Srp, který s Anikó Puchalkovou a Lukášem Vaculčíkem Weird Visuals v roce 2019 založil.

V ateliéru Weird Visuals se věnují alternativní fotografické technice známé jako kyanotypie – fotochemický modrotisk. Jednou z nejstarších fotografických technik vytváří působivé fotogramy rostlin a předmětů i portréty či studie z negativů.

Nejčastěji se s Weird Visuals můžete setkat na koncertech nebo festivalech či na některém z jejich kurzů kyanotypie fotografie či linorytu.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90