reklama top
prahazijehudbou 728x90

V Praze se uskuteční ve středu 7. června 2023 finále Evropské konferenční ligy UEFA. Do vršovického Edenu přijedou fotbalisté z italské Fiorentiny a anglického West Hamu. Manévry se čekají v několika místech v Praze. Zaznívá otázka, proč tak velký fotbalový stadion stále ještě nemá adekvátní navigační systém.

Škoda, ze místo uzavřeni okolních ulic, zákazu parkování na Vladivostocské, spousty papírových navigačnich šipek neexistuje v této části Prahy normální městská funkční navigace na metro a zastávky, včetně stadionu. Nemusela by se tak dělat tahle Potěmkinova vesnice. Zní od některých místních obyvatel. Problém je také s omezením parkování – na fotbalový stadion, který je v širším centru, stojí přímo na uzlu vlak/tramvaj/autobus, je potřeba dojet autem. Zaznívá také kritika s nedostatkem parkovacích míst pro návštěvníky stadionu. Auta pak zaberou místním místa v ulicích.

Přitom Vršovičští jsou právem hrdí na svou sportovní historii.

Praha bude hostit finále Evropské konferenční ligy UEFA na stadionu SK Slavia Praha. Mimořádná sportovní událost upoutá pozornost fotbalových fanoušků po celém světě. Vzhledem k rozsahu této události se však budou muset řidiči připravit na částečná omezení v dopravě zejména v Praze 10. Hlavní město společně s pořadatelem zajistilo, aby byl dopad na obyvatele metropole včetně dopravních omezení co nejmenší. O vítězství v Evropské konferenční lize UEFA se utkají italská Fiorentina a anglický West Ham v Eden Areně, tedy na stadionu SK Slavia Praha.

V rámci středy 7. června a částečně čtvrtka 8. června však budou s touto akcí spojena některá dopravní opatření. Řidiči se musí připravit na uzavírku ulic Vladivostocká, U Slavie a U Vršovického hřbitova a také na zákaz zastavení v několika dalších ulicích. Objízdná trasa uzavírky ulice U Slavie a U Vršovického hřbitova bude vedena Moskevskou ulicí, z ulice Bělocerkevská nebude umožněno odbočení vozidel vlevo do ulice Vršovická.

Na všechny oficiální akce přímo související s finále budou dohlížet členové soukromé bezpečnostní služby, a to jak na stadionu, tak ve Fan Meeting Pointech. Připravena bude také policie a další složky integrovaného záchranného systému, které se na přípravě bezpečnostních opatření spolu s UEFA a FAČR rovněž dlouhodobě podílely.

Do organizace této akce se kromě Magistrátu hl. m. Prahy zapojily městské části Praha 7 a 10, SK Slavia Praha, Dopravní podnik hl. m. Prahy, České dráhy, Letiště Václava Havla a další instituce tak, aby pro obyvatele Prahy byla omezení co nejpřijatelnější. Na akci se podílí také přibližně 300 dobrovolníků, kteří obsadí pracovní pozice na stadionu, ve Fan Meeting Pointech nebo například na letišti.

Pomáhat budou i s navigací fanoušků – aby obyvatele Prahy akce omezila co nejméně. V den zápasu budou na letišti vyhrazené autobusy pro příznivce obou klubů, které pojedou přímo do určených Fan Meeting Pointů. Pro podvečerní cestu na stadion budou mít fanoušci Fiorentiny k dispozici speciální vlaky z Holešovic přímo do Edenu a kvůli příznivcům West Hamu bude výrazně posílena linka metra A. Po utkání navíc bude prodloužena jeho provozní doba až do 2:00 hodin. .

„Uvědomujeme si, že některým obyvatelům mohou přijatá opatření způsobit komplikace, a předem se za ně omlouváme. Všechny zainteresované strany se snažily, aby dopad na běžný život Pražanů byl co nejmenší. Zároveň jsme chtěli, abychom Prahu prezentovali v co nejlepším světle. Věříme, že jsme učinili všechna opatření pro hladký průběh finále nejenom na stadionu, ale v celé Praze,“ uzavírá tiskový mluvčí organizačního týmu Petr Šedivý.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90