reklama top

V sobotu 15. května to bude 140 let, kdy císař František Josef I. povýšil Žižkov na město. Postupně se stalo po Praze a Plzni třetím největším městem v Čechách. A MČ Praha 3 chystá oslavy.

Obyvatelé a zájemci si tak poslechnout podcasty o historii městské části nebo se vydat na procházku po naučné stezce. Mohou také získat žižkovské občanství. Symbolický cestovní pas Svobodné republiky Žižkov si mohou zájemci zakoupit od 15. května v Infocentru Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad a postupně do něj sbírat razítka z vybraných lokalit na Žižkově. Po nasbírání všech razítek bude účastníkům uděleno symbolické občanství Svobodné republiky Žižkov. Akce bude trvat od 1. června do 28. října 2021. 

Nová Naučná stezka Prahy 3 představuje na dvaceti stanovištích místní historii. Panely doplněné obrazovým materiálem s popisky nejsou číslovány, a tak je možné více než desetikilometrovou trasu rozdělit na etapy, případně absolvovat její část tramvají. Pro zahraniční návštěvníky jsou panely opatřeny QR kódy, které odkazují na doprovodné texty v angličtině, němčině, ruštině a polštině.

O historii Žižkova chystáme samostatný článek. Zůstaňte k serveru prahazdarma.cz připojeni. 🙂

reklama bottom