reklama top
prahazijehudbou 728x90

Dvorky, dvory, vnitrobloky a různé nenápadné zkratky nás baví. Proto je ukazujeme i vám. Dnes se můžeme podívat do vnitrobloku v holešovické ulici U Vody. Dříve zanedbané prostranství je v novém kabátě, Praha 7 dokončila jeho rekonstrukci. Prostor prošel rozsáhlými změnami, včetně úprav zeleně, nových cest, laviček, osvětlení, pítka a dalšího vybavení.

„Úpravy těchto někdy trochu zapomenutých prostorů považujeme za velmi důležité, jelikož jsou často tou nejbližší zelení pro místní obyvatele. V květnu tohoto roku jsme ve vnitrobloku dokončili také rekonstrukci dětského hřiště, nedaleko odtud zároveň vzniká nový park na nábřeží. Snažíme se, aby ani obyvatelům dolních Holešovic, kteří nemají po ruce velké městské parky, nescházela příjemná zelená místa pro setkávání a trávení volného času,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

Vnitroblok mezi ulicemi U Vody, Jankovcova a Varhulíkové v letošním roce prošel výraznými dispozičními úpravami. Byly zde vytvořeny nové dlážděné a mlatové cesty, proběhla výsadba nových stromů, keřů i okrasných rostlin. Ve vnitrobloku byl instalován nový mobiliář, včetně laviček či pítka, renovováno bylo i veřejné osvětlení a došlo k rekonstrukci oplocení dětského hřiště.

…. SERIÁL #Ukaždvorek
Chceme v něm představovat málo známá místa – dvorky, dvory, vnitrobloky a další. Některá z nich jsou ukryta za blokem domů a běžně se sem nedostanete. Jestli víte o nějakém takovém místě, napište nám na mail prahazdarma@gmail.com. Pokud nechcete úplně prozrazovat, kde žijete (což chápeme), samozřejmě zůstane vše v utajení.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90