reklama top
prahazijehudbou 728x90

Máme pro vás další tip, kam vyrazit. Zařazujeme ho do našeho seriálu #nadPrahou. Na město se můžete podívat z barokního Bastionu, který byl součástí opevnění Nového Města pražského. V současné době se tam konají různé výstavy a navštívit můžete i restauraci.

Až do 30. ledna 2023 se v zahradách Bastionu koná výstava s názvem Sculptures – světlo, hmota, tvar a Vy sochaře Lukáše Raise. Můžete tak spojit příjemné posezení s prohlídkou zajímavých exponátů a užít si nevšední výhled na Prahu.

Barokní Bastion XXXI je součástí opevnění Nového Města pražského, založeného roku 1348 císařem Karlem IV. Vznikl navázáním barokních hradeb na původní gotické. Spolu s pevností Vyšehrad, významnou památkou fortifikace města, tvoří hradby obranný komplex skrytý v nových vrstvách soudobé Prahy. Oblast zahrad před hradbami byla ve 14. století ponechána jako územní rezerva a zůstala nezastavěná i v době pozdějšího rozšiřování města. Zachovaná linie hradeb dosud jasně odděluje funkční územní celky před hradbou, Nové Město a kampus Karlovy univerzity, a za hradbou, park Folimanka a část města pod Vyšehradem.

Dnes je v prostorách Bastionu originální restaurace Bastion Prague Restaurant, který díky své poloze nabízí jedinečný výhled na protější siluetu Vyšehradu s kostelem sv. Petra a Pavla, na vltavská nábřeží, Petřínskou rozhlednu a řadu dalších historických budov a kostelů.

K Bastionu se dostanete z Horské ulice (stojí za bazilikou sv. Karla na předmostí Nuselského mostu) nebo po schodech z parku Folimanka.

-red-, zdroj: Kudyznudy.cz

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90