reklama top
prahazijehudbou 728x90

Další místo se promění. Vítězné náměstí si vezmou do rukou architekti. Praha vyhlásí mezinárodní architektonickou soutěž o novou podobu Kulaťáku. Dostavění náměstí mezi ulicemi Evropská, Šolínova a Jugoslávských partyzánů naváže na původní Engelův návrh, který vznikl již před 100 lety.

Vítězné náměstí, které projde proměnou podle návrhu studie Pavel Hnilička Architects and Planners, tak čeká další architektonická soutěž, která rozhodne o jeho poslední nedostavěné části. Po 100 letech by se tak měl naplnit plán architekta Engela.

Cílem soutěžního workshopu je nalézt novou podobu a optimální architektonické a urbanistické řešení severozápadní části Vítězného náměstí. Soutěž bude pořádat společnost Fourth Quadrant, která je spolu s Vysokou školou chemicko-technologickou (VŠCHT) majitelem pozemků. Přilehlé komunikace pak vlastní hlavní město. Na přípravě soutěže se podílí také městská část Praha 6, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) a další hlavní aktéři v území.

„Soutěžní workshop bude financován soukromými vlastníky a bude sloužit jako platforma pro přípravu návrhu, který bude reflektovat veřejné i soukromé zájmy v území. V soutěži budou samozřejmě zohledněny přilehlé projekty a koncepční studie, které již Praha pořídila. Tedy především projekt rekonstrukce Vítězného náměstí a Koncepci revitalizace veřejného prostoru Kampusu Dejvice,“ říká Petr Hlaváček, I. náměstek primátora.
„Jsem za hlavní město Prahu rád, že se architektonické a urbanistické soutěže stávají zcela součástí hledání ideálního řešení daného území a že do přípravy soutěže se zapojí všichni, kterým na území záleží. Zcela samozřejmou složkou procesu bude také zapojení obyvatel na participaci,“ dodává Petr Zeman, předseda výboru pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči.

Soutěž naváže na urbanistický koncept Antonína Engela, který ve 20. letech 20. století předurčil dnešní podobu Dejvic, ale i na záměry Prahy na revitalizaci Vítězného náměstí a rozvoj veřejných prostranství Kampusu Dejvice.

Více informací na webu 4kvadrant.cz.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90