reklama top
prahazijehudbou 728x90

Magistrát vybral zhotovitele revitalizace Malostranského náměstí. Se stavebními pracemi se začne na jaře příštího roku, a to na horní částí náměstí – tedy mezi Lichtenštejnským palácem a kostelem sv. Mikuláše. Na náměstí bude také prováděn záchranný archeologický průzkum. Navazující stavební práce na zbylé části náměstí (u Malostranské besedy) by pak měly začít v roce 2023.

„Naším hlavním cílem je uvolnit plochu náměstí, které se tak přiblíží svému původnímu smyslu a účelu, tedy místu setkávání. Náměstí v budoucnu nabídne Pražanům i turistům jak klidné posezení, tak prostor pro trhy a kulturně-společenské aktivity,“ říká náměstek pražského primátora pro oblast územního rozvoje a územního plánu Petr Hlaváček. Nové Malostranské náměstí postaví firma Gardenline s.r.o. Projekt má stavební povolení a s proměnou by se mělo začít již na jaře roku 2022.

Náměstí získá novou tvář díky architektům Martinovi Hájkovi, Václavu Hájkovi a Petrovi Horskému, kteří v roce 2014 vyhráli architektonickou soutěž. Podle jejich návrhu dojde k celkové rekonstrukci parteru náměstí, doplnění nového vodního prvku na spodní částí, naopak v horní části náměstí přibude několik stromů.

Pokud chcete vidět, jak bude vypadat nová dlažba na náměstí, tak se při cestě přes náměstí podívejte do tělesa tramvajové tratě, kterou dopravní podnik zrekonstruoval již v souladu s projektem.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90