reklama top
prahazijehudbou 728x90

Radnice Prahy 3 se v současné době stará o zhruba 150 ukrajinských uprchlíků. Na pokrytí výdajů spojených s jejich ubytováním a stravováním zahájila finanční sbírku přes transparentní účet.

„V Praze 3 je aktuálně ubytováno 4500 uprchlíků z Ukrajiny. 87 % z nich jsou ženy, děti a senioři. Přímo v režii radnice je ubytováno zhruba 150 lidí,“ uvedl starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. Lidem přicházejícím z ohrožených částí Ukrajiny poskytla třetí městská část ubytování na pěti různých místech, z nichž každé má odlišný charakter, od hostelu až po nouzově zařízenou skautskou klubovnu. Na pokrytí nákladů spojených s ubytováním, stravováním a volnočasovým programem uprchlických rodin na Praze 3 byl zřízen transparentní účet 6147517319/0800, kam mohou lidé posílat finanční příspěvky.

Podporu zatím vyjádřili především zaměstnanci radnice, městská část ale vyzývá k solidaritě všechny obyvatele. Chce tím zároveň bojovat proti předsudkům a zkresleným informacím o lidech prchajících před válkou na Ukrajině. „Prakticky všichni zdejší uprchlíci jsou od Charkova a Mykolajiva. Naprostá většina z nich jsou matky s dětmi. Manželé zůstali doma a jako domobrana se chystají na avizovanou ruskou ofenzívu. Pokud si opravdu někdo myslí, že tihle lidé se vzdali svých domovů dobrovolně, aby tady mohli chodit zdarma do ZOO a jezdit tramvají bez placení, tak mu neumím pomoci,“ uzavírá starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.

Transparentní účet Prahy 3 na pomoc ukrajinským uprchlíkům: 6147517319/0800

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90