reklama top
prahazijehudbou 728x90

Sloupy k trolejbusům v Zenklově nebudou překážet, slíbil před časem náměstek pro dopravu Adam Scheinherr a primátor Zdeněk Hřib. Zatím se věc má ale jinak. Libenští si na obří bloky, které drží stožáry, stěžují. Stojí totiž na chodnících, což je protimluv toho, co hnutí Praha Sobě, za které Scheinherr kandiduje do dalších komunálních voleb, prosazuje. Podle Scheinherra ale není třeba kritiky. Sloupy zmizí!

„Sloupy jsou pouze dočasné. Stavíme tu trolejbus a musí se překotvit závěsy na domech či zpevnit současné stožáry, které budou společné pro trolejbus i autobus. Dekuji za pochopeni a omlouvám se za omezení,“ napsal na FB skupině LIBEŇ, KARLÍN, Praha 8 – Libeňáci a Karlíňáci sobě, náměstek Scheinherr místním, kteří si na sloupy stěžují.

Na Prosecké jsou tyhle stejné bloky už pár let, protože na tady drží dočasnou trakci, která tam byla kvůli zkušebnímu provozu parciálních trolejbusů. Ty v Zenklovce jsou kvůli rekonstrukci a rozšíření trakčního vedení i pro trolejbusy. Až stavba postoupí a na Prosecké se bude osazovat trakční vedení na stálo, tak to bude na stabilní sloupy a tyhle dočasné zmizí.

Praha v lednu zahájila výstavbu trati pro linku parciálního trolejbusu Palmovka-Prosek a Letňany-Čakovice. Nová trať, která povede až do Miškovic bude stát 284 milionů a hotovo bude na podzim. Zajímavostí je, že v prudkém stoupání v Prosecké ulici, kudy budoucí trolejbusy budou jezdit, mají nyní autobusy spotřebu 52 litrů na sto kilometrů. Parciální trolejbusy pojedou využijí svou trolej mezi Palmovkou a Kundratkou, Kelerkou a Proseckou a mezi terminálem Letňany a obchodním centrem Čakovice.

Právě o Prosecké ulici mluvil také muž, který ovlivňuje budoucnost dopravy v Praze, náměstek Adam Scheinherr. Ten v lednu trvdil, že sloupy, na které teď vyrostly v Zenklově ulici, budou provizorní. „Nevznikne zde les nových stožárů pro trakční vedení. Stávající stožáry veřejného osvětlení vyměníme za nové moderní, které budou svítit a poslouží i pro trakční vedení,“
řekl v lednu při představování nové trati Scheinherr. Stejně dopadne i Zenklova ulice. Ta by se totiž měla v budoucnu ošklivých sloupů zbavit také.

Na libeňsko-karlínské FB skupině se začalo diskutovat, že se jedná o stavbu lanovky, kterou vehementně prosazuje náš kolega, investigativní novinář Libeňský mourek. Měla by být napojena na lanovku, kterou město chystá na trase Dejvice-Bohnice. Podle mourka by se tak vyřešil problém s dopravou v Zenklově ulici a navíc by to mohlo přinést do kasy Prahy 8 další peníze, aby nezadluženější pražská městská část nemusela rozprodávat svůj majetek, tvrdí mourek.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90