reklama top
prahazijehudbou 728x90

Po diskutované lanovce, která by měla Pražany svézt z Podbaby nad řekou a zoologickou zahradou přes Troju až do Bohnic, se chystá další spoj na sever města – tramvaje.

Tramvajová síť v Praze se rozroste o dalších 3300 metrů a dojede až na jedno z největších sídlišť. Praha spolu s Dopravním podnikem zadala postavit tramvajovou trať o sedmi zastávkách. Povede z Kobylis do Bohnic, přímo ke konečné stanici připravované lanovky Podbaba – Troja – Bohnice.

„Moderní město se nerozvíjí bez vysokokapacitní, komfortní a ekologické dopravy. Proto chceme přivést tramvaje do každé významné pražské čtvrti a pokračovat ve vytváření uceleného systému. V první polovině příštího
roku vysoutěžíme projektanta. Díky tramvaji do Bohnic pak nabídneme místním přímé spojení například k Úřadu městské části Praha 8, na Palmovku, do Libně nebo výhledově do Holešovic či Stromovky. A co je nejlepší – ve spojení s lanovkou vznikne nové rychlé propojení ze severu Prahy na Prahu 6. Třeba ze Šutky se díváte přímo na Dejvice, ale veřejnou dopravou to tam trvá přes půl hodiny,“ říká k novému plánu náměstek pro pražskou dopravu Adam Scheinherr. Podle něj dává smysl kombinace této tramvajové sítě s lanovkou, která povede z Podbaby.

Praha dále chystá architektonickou soutěž tramvajových zastávek. Vizualizace v tomto článku ukazuje, jak by mohla vypadat zastávka lanovky v Bohnicích.

 

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90