reklama top
prahazijehudbou 728x90

V Praze můžete vidět speciální tramvaj. Připomíná české předsednictví České republiky v Radě EU a také připomíná, že Praha je pomyslným srdcem, mozkem i plícemi Evropy.

Na svou první trasu vyjela speciální Eurotravaj, kterou v rámci Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie vypravilo hlavní město ve spolupráci s Dopravním podnikem Praha.

Tramvaj bude jezdit Prahou jeden rok, tedy přibližně do poloviny roku 2023. Na svou první cestu se vydala pod číslem linky 17, pak své číslo bude měnit dle potřeby. Náklady činil pouze samotný polep tramvaje za 150 tisíc korun.

Tramvaj propaguje světové úspěchy české vědy a zdravotnictví ve spojitosti s předsednictvím ČR v Radě EU. Do konce tohoto týdne bude tramvaj s tímto polepem jezdí na lince 17. Od pondělí se tramvaj vrátí do své domovské vozovny Vokovice, jezdit bude nejčastěji na lince 22, což je jedna z páteřních a nejdelších tramvajových linek v Praze. Navíc jezdí centrem a kolem nejnavštěvovanějších pražských památek.

Polep tramvaje vznikl na základě soutěže na oslovených pražských školách. Jako nejlepší byl vybrán návrh s názvem „Věda a zdravotnictví“ od Anety Bromovské, která je studentkou třetího ročníku školy Michael – Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s. r. o. Na svou první trasu se Eurotramvaj rozjela ze zastávky Planetárium Praha pod číslem linky 17.

Studenti si mohli vybrat z celkem sedmi okruhů pro své návrhy. Konkrétně se jednalo o ochranu demokratických hodnot, klimatickou změnu, chytrá řešení, kulturu, vzdělávání, vědu a Prahu jako město inovací.

V souvislosti s předsednictvím ČR v Radě EU se objevují dotazy, jestli tím nebude ovlivněn provoz MHD v Praze. Nebude, ujišťuje Dopravní podnik. Naopak, o letošních letních prázdninách bude v metru a tramvajích méně výluk než po jiné roky.

Michael – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s. r. o. patří mezi špičky v odborném vzdělávání budoucích profesionálů v oblasti multimédií a audio vizuální tvorby. Škola nabízí možnost studia v oborech: Fotografie a nová média, Filmová tvorba, Grafický design, Design interiéru a Management a produkce. Výuka probíhá v nadstandardně vybavených učebnách a ateliérech. Výuku doplňují specializované workshopy a přednášky, žáci během studia pracují na reálných zakázkách. Ve škole učí řada oborových profesionálů a osobností české umělecké scény.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90