reklama top
prahazijehudbou 728x90

Tohle téma je tak trochu, nebo spíše dost, o jiných Vánocích. Pár našich kamarádů kapra nekupuje a stromeček jen vyžehlí a na ten kus látky přikolíčkuje řetěz LED žárovek z Lidlu v akci a celé to šoupne do zásuvky. Máte taky někoho, kdo kvůli Vánocům neškodí zvířatům a přírodě?

Internet je plný nejrůznějších nápadů. Třeba i těch, jak letos prožít Vánoce netradičně a jak si vyrobit vlastní vánoční strom.

 

Ze štaflí nebo jen pověsit
Klasické štafle má snad každá pořádná domácnost. Stačí je rozložit a připevnit na ně vánoční koule a svítící řetěz. Do tvaru A si můžete strom vyrobit i ze tří dřevěných desek. Ty k sobě zkrátka jen přibijete. Koule patří dovnitř. Netradiční stromeček lze vyrobit i s pomocí nití. Výrobu tohoto velmi netradičního a o to zajímavého krasavce ale nedoporučujeme majitelům koček. Oni totiž dobře vědí, co jejich miláčci dělají se záclonami, když nejsou doma.

V létě jste chytře nasbírali klacíčky
Nekoukali jste v létě jen po houbách, ale už jste dobře věděli, že se z klacků dá vyrobit další zajímavý vánoční strom? Dobře vy! A vy ostatní si zapamatujte, že máte ještě šanci – nasbírat materiál můžete i teď na procházce. Dřívka se dají připevnit na zeď nejrůznějšími háčky. Když už jsme u dřevěného materiálu – možná se vám v garáži nebo na půdě válí sololitové nebo dřevotřískové desky. Pak stačí zapojit mafla a pěkně do desky říznout do tvaru trojúhelníku. Super také je, že ho ještě stihnete polepit vánočním balícím papírem a různě ho vytunit. Tady kousek mechu, tamhle přilepit šišku.

Trochu se opít a zapomenout vyprat prádlo
Což si takhle udělat bene a otevřít si další lahev vína? K té korkové zátce přidat ty další, které jste získali během roku. Pokud jich nebudete mít dost, stačí střed vyplnit nějakými zbytky polystyrénu, které se nakupili z krabic, v nichž vám kurýři přivezli dárky. Také můžete být trochu zhýralí a pokud stromek nestihnete vyrobit z výše uvedených tipů, pak stačí vyházet z koše špinavé prádlo k pračce a tak nějak zašmodrchat elektrický řetěz.

Další stromky mohou vzniknout také ze šišek, z palet nebo ze dřívek od nanuků. Ten je také docela jednoduchý. Stačí z papírového kartonu vystřihnout jehlan velikosti vašich představ a na něj pak nalepit ona dřívka. Zajímavou alternativou je také strom na velké látce. To ocení zvláště ti, co šetří přírodu a navíc mají malý byt. Další stromky u našich přátel vznikají z knih.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90